Aktivity - Chemie

Projekt na podporu přírodovědného vzdělávání

Začínáme filtrací

Začínáme filtrací

Gymnázium Šumperk, jako jedna z 33 středních škol v kraji, získalo účast v projektu Olomouckého kraje na podporu přírodovědného a technického vzdělávání. Projekt byl odstartován 1. září 2013 a do jeho ukončení dne 30. června 2015 budou aktivity našeho realizačního týmu směřovat k vybudování a využívání nové chemické laboratoře. Laboratoř obohacená o nové přístroje bude sloužit k výuce nejen našich studentů, ale v duchu jedné z klíčových aktivit projektu bude nabízena v rámci sdílení učeben také k výuce chemie základním školám. Již od listopadu naši školu navštěvují žáci osmých a devátých tříd I. a VI. ZŠ ze Šumperka a ZŠ Libina a Nový Malín. Zatím v historické laboratoři plní úkoly laboratorních cvičení, které pro ně chystají naši učitelé chemie.

Stěžejní aktivitou projektu je vytvoření elektronické databáze výukových materiálů k chemii, která bude sloužit studentům i učitelům olomouckého kraje.

Studentům, kteří se sami aktivně zajímají o chemické experimentování, jsou určeny volnočasové aktivity v podobě dvou nepovinných předmětů. „Praktická chemie“ pro studenty vyššího gymnázia pod vedení Mgr. Hegerové a „Chemie a život“ v péči Mgr. Vlkové pro žáky nižšího gymnázia.

Pod hlavičkou projektu budou také realizovány exkurze a podporována spolupráce školy se zaměstnavateli regionu.

Žákyně 9.B ZŠ Libina si vyzkoušeli galvanické pokovování

Žákyně 9.B ZŠ Libina si vyzkoušeli galvanické pokovování

Žáci 8.A z Nového Malína při své první destilaci

Žáci 8.A z Nového Malína při své první destilaci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *