Aktuality

SPOLUPRÁCE NA VÝZKUMNÉM ÚKOLU

Naše škola se rozhodla spolupracovat na výzkumném úkolu Katedry přírodních věd v kinantropologii Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, zaštítěný MUDr. Renatou Vařekovou, Ph.D.

Projekt s názvem „Sportovní aktivity jako forma specifické prevence drogové závislosti“ probíhal na fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého ve spolupráci s Univerzitou Mateja Bela v Banské Bystrici před deseti lety. Týkal se sledování zdravého životního stylu, objemu pohybové aktivity a návykových látek u dětí na základních a středních školách. Výstupem byly články v odborných časopisech, prezentace na konferencích, zpětná vazba do škol, monografie mapující tuto problematiku apod. Nyní, po 10 letech, chce katedra tento výzkum zopakovat, aby se zjistilo, jak se situace u mladých lidí změnila.

V nejbližších dnech dostanou patnáctiletí a osmnáctiletí žáci od svých vyučujících ZSV dotazníky k dané tematice. Prosíme o pravdivé informace a pečlivost při vyplňování, aby nashromážděné údaje byly validní.

Bihuncová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *