Aktivity, Aktivity - TV kurzy, Aktuality, Slideshow

STK 3. ročníků a septimy

sportovní kurzy

Sportovně turistické kurzy třetích ročníků 2014 – informační materiál

 

V letošním školním roce připravila komise Tv tradiční sportovní kurzy, jejichž nabídku Vám předkládáme. Návrhy zpracovali jednotliví vedoucí kurzů a jim přímo budete odevzdávat návratky!!! Vyplněné návratky s výběrem kurzu odevzdejte jednotlivým vedoucím do 29. 11. 2013.

STK jsou součástí osnov Tv a vztahují se na ně všechny právní normy i ustanovení školního řádu pro pořádání akcí mimo školu. Studenti, kteří jsou částečně osvobozeni, si volí kurzy konané dle omezení v Šumperku, trvale osvobození budou k dispozici ve škole pro administrativní práce. Kurzy se uskuteční předposlední červnový týden po uzavření klasifikace (17. -21. 6. 2014)

 

Kurz vodní turistiky (6 dní)

Místo:  Kurz proběhne  na řece Oravě / Slovensko/ a na řece Dunajec / Polsko. /.

Cílem kurzu: je nácvik ovládání C2 /Tydra/  na tekoucí vodě, seznámení s plaváním, sebezáchranou a záchranou v rychle tekoucí vodě a trénink vodáckých dovedností na raftu. Po zvládnutí základů bude následovat  putování po řekách Orava a Dunajec. Součástí kurzu je také půldenní pěší turistika v NP Pieniny – výstup na vyhlídku Tři koruny a  zvládnutí základních tábornických dovedností /stavění stanů, vaření ap/. Výcvik základního ovládání lodě na klidné vodě se uskuteční se na přehradě Krásné v týdnu před odjezdem na kurz.

Ubytování:  vlastní stany    Ve vodáckých  kempech.         Stravování: individuální

V místech stanování je vždy možnost nákupu potravin v nákupních centrech /ceny  odpovídají cenám v ČR/

Předběžná cena kurzu:  3000 Kč /platba na účet školy v únoru 2014Cena zahrnuje: dopravu autobusem, / který je po celou dobu k dispozici/, poplatky za ubytování v kempech, doprovod CK, pronájem vodáckého materiálu /lodě, pádla, vesty, barely, neopreny, přilby/ a připojištění léčebných výloh pro zahraničí. Cena zájezdu je kalkulována při naplnění autobusu /max. 40 studentů/.

Vedoucí a bližší informace: PaedDr. Milan Polášek   

 

Kurz cykloturistiky (5 dní)

Místo: V letošním roce jsme se rozhodli uskutečnit cyklo-turistický kurz opět na jižní Moravě v atraktivní oblasti Lednicko-valtického areálu.

Cílem kurzu je zlepšení fyzické kondice studentů jízdou na kole a poznání jedné z nejzajímavějších lokalit v ČR–Lednicko-valtického areálu, který patří mezi zapsané památky kulturního dědictví UNESCO. V souvislosti s tím také zdůraznění zásad bezpečné jízdy na kole v silničním provozu i terénu.

Před vlastním kurzem absolvují všichni potencionální účastníci výjezd po okolí Šumperka, aby si osvojili pravidla silničního provozu jak v aktivní podobě (při jízdě v provozu jednotlivě i ve skupinách), tak pasivně (vybavení kola a jeho údržba).

Ubytování:  K dispozici budeme mít chatky, dobře vybavenou společnou kuchyňku a sociální zařízení včetně teplé vody ve sprchách. Součástí areálu je hřiště a ohniště.

Stravování: individuální

Bydlet tedy budeme na jednom místě, ze kterého budeme podnikat výjezdy do okolí: Lednice včetně rozsáhlého zámeckého parku, Mikulov, Pálava, přehrada Nové Mlýny, Dolní Věstonice, Pohansko, Lány, Valtice, lužní lesy v povodí řeky Dyje…

Předběžná cena kurzu: 1500Kč /platba na účet školy v únoru 2014/ V ceně je zahrnuto: ubytování doprava kol, společná jízdenka vlakem a autobusem, vstupy do hradů a zámků.

Vedoucí a bližší informace: Mgr. Helena Brožová

 

 

 

Kurz Turistiky (5 dní)

Místo: Krkonoše (Pec pod Sněžkou)

Cílem kurzu je poznání atraktivních přírodních zajímavostí a památek oblasti Krkonoš.

Ubytování: Krkonoše – horská chata Slunečnice, Pec pod Sněžkou. K dispozici plně vybavená kuchyňka (lednice, varné konvice, mikro-vlnka, nádobí), možnost vaření i na vařičích na pokojích, sociální zařízení, sprchy s teplou vodou, společenská místnost s televizí, v případě potřeby možnost topení a sušení věcí na pokojích i u krbu.

Stravování: individuální (ve skupinkách) – možnost dokoupení potravin

Předběžná cena kurzu: 1400Kč /platba na účet školy v únoru 2014/

Cena zahrnuje: veškerou dopravu (autobus, vlak), vstupy, ubytování, služby

Pro představu kam se podíváme : Pec pod Sněžkou, Sněžka, Luční bouda, Černá hora (rozhledna), Růžohorky, Pomezní boudy, Malá Úpa, Velká Úpa, Úpské rašeliniště, Obří Důl, Slezská bouda, Výrovka, Richterovy Boudy, Hnědý vrch (rozhledna) a další…

Poznámka: Jedná se i o (vysoko)horskou turistiku a během kurzu absolvujeme okolo 60-80km. Proto se předpokládá dobrý fyzický i psychický stav účastníků! Program ovlivňuje počasí, platí však pravidlo, že čím víc ujdeme, tím víc uvidíme.

Vedoucí a bližší informace: Mgr.Petr Opekar

 

Všesportovní kurz (5 dní)

Místo: Šumperk a okolí

Cílem kurzu je zábavnou formou představit zájemcům i jiné sportovní disciplíny, než které třeba znají z Tv. (Aikido,lanové centrum a aquapark– Olomouc, výlet na raftech (sjezd úseku řeky Moravy, bowling, minigolf atd…)

Stravování: individuální     Ubytování: doma       Předběžná cena kurzu: 900Kč (hotově před kurzem)

Cena zahrnuje: dopravu do Olomouce a zpět, vstup na bazén a lanové centrum, rafty, minigolf a bowling

Vedoucí a bližší informace: Mgr. Veronika Opekarová

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *