Aktivity - Anglický jazyk, Soutěže v angličtině

Soutěž v anglické konverzaci na vyšším gymnáziu

Soutěž v anglické konverzaci pro studenty vyššího gymnázia proběhla ve středu 18.prosince 2013. Zúčastnilo se jí 25 studentů, což je nejvyšší počet za několik posledních  let. V porotě zasedaly vyučující angličtiny – Hana Minářová, Lenka Žáková a Radana Jílková. Soutěžní maraton trval bez přestávky čtyři a  půl hodiny.

Studenti prokazovali své dovednosti ve třech disciplínách: poslech s porozuměním, lexikální kvíz a rozhovor se členy poroty. Všeobecně se shodli na tom, že poslední disciplína byla nejtěžší, protože museli cca 5 minut samostatně mluvit na vylosované téma a další cca 3 minuty řešit zadanou situaci formou dialogu se členem poroty. V něm prokázali, jak jsou pohotoví, protože museli bezprostředně reagovat na to, co porotce řekne.
Úroveň soutěže byla vysoká (jako každý rok) a jsme rádi, že máme na škole tolik šikovných žáků se zájmem o anglický jazyk, kteří nás už tradičně reprezentují i v krajských kolech.
Vítězem se stal Tom Strnad z 1.A,
jako druhý se umístil Tomáš Novák z 2.A
a za ním v závěsu byla třetí Eliška Foltasová z V.A.
Tom a Tomáš postupují do okresního kola, které bude v únoru 2014, Eliška je připravena jako náhradnice nebo třetí postupující – v případě, že by se do okresního kola hlásilo málo uchazečů.
R.Jílková
Vítěz-Tom Strnad, 1.ADruhý-Tomáš Novák, 2.ATřetí-Eliška Foltasová,V.A
poslech s porozuměnímlexikální kvíz

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *