Aktivity - Sportovní hry, Soutěže - Tělesná výchova

Středa je zaslíbená stolnímu tenisu

Středeční odpoledne již tradičně patří ping-pongu. Mnoho kvartánů a kvintánů s netrpělivostí očekává v tento den odpolední čas, kdy profesor Navrátil instaluje v gymnastickém sále ping- pongové stoly. Učení, dopolední písemky i učitelé – vše je zapomenuto a hra může začít.

Dva hráči (až šest hráčů, když se hraje obíhaná) se honí za malým bílým kulatým nesmyslem. Strategie plejerů je různá. Někteří volí osvědčenou vítěznou taktiku vrátit míček přes stůl o jedenkrát více než soupeř. Tito pinkálisté jsou mimořádně neoblíbení, neboť člověk většinou prohrává svými chybami. Nejhorší je, když pinkálista ještě navíc míče nepříjemně řeže. Míček divně od pálky odskakuje a zvedá adrenalin příjemce. Škoda, že se pálkou nedá házet. Jenže pozorné oči profesora Navrátila vše sledují a takový hráč by si ihned zasloužil „žluté“ napomenutí. Jinou strategií je tzv. tlučení. Princip je jednoduchý. Vší silou praštit do míčku tak, aby byl nechytatelný. Ještě lépe tak, aby trefil protihráče, nejlépe na nějakém citlivém místě. Zvláštním bonusem pak je, když při tom míček ještě trefí stůl a znamená bod pro smečujícího. Ale bojovat se dá i jinak. Třeba tak, že se snažíme protihráče likvidovat hloupými narážkami a komentováním jeho hry. Někteří volí takzvané rybičky, to jest vrácení míče skokem na zem, nejlépe na břicho. Zvláště Jakub Kocourek v tom vyniká. Ovšem jedna věc soupeře ničí zcela spolehlivě. Je to takzvané prasátko, čuňas, teč o síť nebo dopad míčku na hranu stolu. Po ní následuje veselá a zcela neupřímná omluva. Protihráč zuří a vy máte bod zadarmo. Navnadil jsem Vás? Pak přijďte v úterní a středeční odpoledne do sálu a přidejte se.

Na podzim proběhl turnaj družstev, po vánocích se rozběhl turnaj jednotlivců. V chodbě u tělocvičny najdete na nástěnce výsledky jednotlivých skupin. Již brzy se turnaj dostane do svého závěru. Průběžné výsledky zveřejníme zde.Copak dáme Copak dáme- obíhanou Vítězné gesto V zápalu hry Pinec1 Podání Soustředění Stylové podání Kuba Vaculík Kocourek1 Jakub v akci

Fotografie pořízeny během zápasů první čtvrtfinalové skupiny ve středu 26. 2. 2014.

1 Comment

  1. Víťa

    Dobrý…až na to, že to jsou sextáni 😀 😛

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *