Aktivity

Šumperk Maarssen Exchange posedmnácté!

Pokud se vám bude zdát, že v průběhu příštího týdne zaslechnete na chodbách školy jazyk vám zcela neznámý, či zahlédnete studenty a vyučující, které jste v budově školy dosud nezahlédli, věřte, že ani sluch ani zrak vás neklamou! Neznámý jazyk bude holandština a studenti se svými vyučujícími patří k naší partnerské škole Niftarlake College v Maarssenu. Příští týden nás navštíví již posedmnácté – proběhne totiž první část výměnného programu, kdy naši holandští kolegové stráví týden v naší zemi. My se k nim těšíme na týden v dubnu. Výměna probíhá jednou za dva roky a letos je účast opravdu rekordní – 23 studentů na holandské a 24 na naší straně.

Čeká nás Praha, určitý čas strávíme v naší škole, kterou našim zahraničním partnerům rádi ukážeme a pozveme je i do výuky. V Šumperku také nezapomeneme navštívit radnici a pana starostu. Tato návštěva je tradiční součástí pobytu holandských kolegů u nás, neboť starosta Šumperka, pan Zdeněk Brož, stál před lety u zrodu šumpersko-maarssenského partnerství a Město Šumperk celou akci každoročně podporuje, za což děkujeme.

Velkým lákadlem pro Holanďany je možnost naučit se lyžovat – nebo to alespoň zkusit 🙂 – takže tři dny strávíme spoečně na horách – letos na Severomoravské chatě.

Těšíme se moc!

Pp, Mš a účastníci zájezdu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *