Aktivity - Německý jazyk, Fotogalerie, Slideshow

Krásný týden v Bad Hersfeldu

Studenti šumperského gymnázia opět vyjeli do Bad Hersfeldu navštívit partnerskou školu  Gesamtschule Geistal. Byla to už čtvrtá skupina studentů, kteří měli možnost prožít krásný týden plný nových zážitků a dojmů spolu se svými německými kamarády.

Pondělí 7. dubna jsme strávili v autobuse, ale únava po dlouhé cestě byla zapomenuta ve chvíli setkání s novými kamarády a jejich rodiči. Netrvalo dlouho a všichni se rozjeli do svých dočasných domovů. Další den začal  – jak jinak- ve škole. Naši studenti se aktivně zapojili do výuky, prohlédli si celou školu a po obědě se vydali na prohlídku města. Moc teplo zrovna nebylo, tak nám všem přišla vhod návštěva radnice a přijetí starostou města.

Ve středu se jelo na výlet. Nejdříve jsme se prošli krásným barokním městem Fulda a pak  jsme se vydali do kolébky německého plachtění, na kopec zvaný Wasserkuppe. Větroně sice ten den nelétaly, zato jsme si užili svou chvilku adrenalinu na bobové dráze.

Čtvrteční  prohlídka Frankfurtu nad Mohanem také vydařila. Páté největší město Německa nás přivítalo sluníčkem, ale my jsme měli svou první zastávku v muzeu filmu. Přenesli jsme se historií od němých filmů, přes originální kostým Vetřelce, až po moderní filmové efekty. Následovala procházka městem, zastavení na mostě přes Mohan, z něhož se dají udělat ty nejúžasnější fotky. Nábřeží s platany a historické hrázděné domy, nad kterými se tyčí mrakodrapy bankovní čtvrti. Ještě proběhnout pár obchodů, čas rychle ubíhá a my se s tímto fotogenickým městem loučíme.

V pátek jsme se sešli opět ve škole, tentokrát jen krátce, protože německým žákům začínají velikonoční prázdniny. Stihli jsme dát interview do místních novin, zastavili jsme se v zemědělském výrobním a vzdělávacím středisku Eichhof a najednou je tu poslední večer. Ten jsme strávili ve sportovním klubu všichni společně s celými hostitelskými rodinami.

Týden je za námi, ráno už jenom loučení, poslední objetí, sem tam i slzička. Nedá se nic dělat, nastupujeme. Velké mávání, ještě jednou obkroužíme parkoviště a zamíříme k domovu.

Tak na podzim zase na oplátku nashledanou v Šumperku!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *