Aktivity - Anglický jazyk, Slideshow

Červenohorské Sedlo nám trošku nesedlo a hodně sedlo!

Jazyková exkurze se letos odehrála na hotelu Červenohorské Sedlo. Nádherné výhledy a dobře naladěná parta naštěstí bohatě vyvážily, ba převážily, poněkud nepříznivý dojem, který na nás zanechali někteří členové hotelového personálu.

Na rozdíl od let minulých se exkurze neúčastnili jen studenti našeho gymnázia, ale také studenti gymnázia v Tveru. Tver je půlmiliónové město nedaleko Moskvy a naši hosté tudíž razgavárivali  pa rúsky! Co víc na pobytu věnovaném výuce ruštiny a angličtiny můžete chtít? Snad jen Američana…Představte si, byl tam! Romney Shield, a crazy man s velkým srdcem, který nám velkoryse věnoval týden svého jinak velmi zaneprázdněného života a to zcela zdarma. Díky, Romney!

Přítomnost inostráncěv byla více než přínosem – protože jak jinak bychom my, pedagogové, donutili studenty mluvit anglicky a rusky i mimo výuku? Slyšet studenta vysvětlovat v angličtině, jak se hraje žolík nebo v ruštině, jak se tančí polka je pro ucho pedagoga zkrátka blaho.

Co na to studenti našeho gymnázia? Např.: „ Hej, to bylo super!“  „Já jsem snad začala mít ráda ruštinu, no chápeš to?“   „OMG, a brilliant week!“  „Let´s NOT go sleep!“  „Party na třistatrojce, zachadí!“

Co na to studenti z Tveru? Např.: „Kakája krasívaja priróda!“   „ Ja ljubljú Čéchiju!“   „Éto velikoljépno!“  „Mně trúdno búdět…L“ Líbilo se nám a bavilo nás! PS: Jestli znáte někoho z účastníků, určitě si nechte povyprávět  „Puding Story“!

Pp, Ln

Jo, a tady je náš Flash mob: https://www.youtube.com/watch?v=44BgDxqNwxA

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *