Aktivity - Jiné, Soutěže - Fyzika

Natáčení soutěžního pořadu U6

V pondělí 15. 9. 2014 odjeli v brzkých ranních hodinách členové soutěžního týmu (Šárka Plhalová, Karolína Smýkalová, Jan Pavelka, Matěj Golda a Štěpán Hofmann – všichni z IV.A) do Ostravy-Vítkovic, aby se v prostorách haly technického muzea U6 utkali o místo v „Lize výjimečných mozků“ s týmem ze Slovanského gymnázia z Olomouce. Tuto soutěž pořádá Česká televize Ostrava a pod názvem „U6 – úžasný svět techniky“ ji vysílá na stanici Déčko v pátek odpoledne, repríza je pak v neděli před obědem. Náš tým „Omega“ se zúčastnil 10. natáčení, jehož promítání v televizi lze očekávat asi za dva měsíce.

V aréně mozků, svalů a dovedností plnily oba týmy úkoly geniálního pana Továrníka a jeho pomocníka Ducháčka a odpovídaly na vědomostní otázky z oblasti vědy a techniky. Bodový náskok našeho týmu postupně narůstal, ale ne na tolik, abychom v poslední disciplíně (hádání významné fyzikální osobnosti) již soupeři nedali šanci na zvrat. A tým „Alfa“ z Olomouce využil této možnosti a vsadil všechny své dosavadní body. Po celodenním natáčení tak měl o celkovém vítězi rozhodnout souboj v útrobách ponorky mezi zvoleným soutěžícím z každého družstva. Bohužel pro nás měl velmi kratičký průběh, neboť encyklopedické znalosti olomouckého soutěžícího stačily k tomu, aby neznámého fyzika poznal již z první věty obsahující jen údaj o národnosti a datu narození. O co větší byla radost soupeřů z vítězství, o to větší bylo naše zklamání a smutek. Taková už je hra! Na závěr jsme popřáli hodně štěstí soutěžícím týmu Alfa, protože je čekal ještě úkol v časovém limitu najít poschovávané nádoby s cenami. Během našeho přesunu na ubytovnu České televize jsme se ještě dozvěděli, že se jim podařilo nalézt i nádobu s hlavní cenou – tablet pro každého soutěžícího.

Večer jsme se krátce prošli středem Ostravy a na společné večeři jsme se shodli na tom, že to pro všechny byl velký zážitek a získali jsme cenné zkušenosti, jak takové natáčení vypadá. Nabídka, že bychom se ještě jednou mohli soutěže zúčastnit, je tak velmi lákavá!

 

DSC01901U6-Úžasný svět technikyDSC01905DSC01904 DSC01907 DSC01906 DSC01909DSC01908

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *