Aktivity - Jiné

Poděkování našim účastníkům projektu „Vypálené obce“

V Praze 10. listopadu 2014

Vážení přátelé, milí žáci a studenti,

dostala se nám do rukou publikace „Život a historie vypálených obcí aneb ZNÁTE NÁS?“. Chceme vám všem, kteří se zasloužili o její vznik a kteří se na ní podíleli, ze srdce poděkovat.

Zejména díky vám, milí mladí přátelé. Při čtení vašich příspěvků se nám alespoň na chvíli ve vzpomínkách vrátilo dětství, tedy jeho šťastnější část. Dnes, kdy je nám už pěkná řádka let, čteme s dojetím vaše psaníčka, prohlížíme namalované obrázky a samozřejmě vzpomínáme.

Děkují vám touto cestou „malínské děti“, kterým se tehdy řízením osudu a díky šťastným náhodám podařilo tragédii naší obce Český Malín na Ukrajině přežít.

Vám, studentům, přejeme vynikající studijní výsledky, ale také čas k prožívání krásných studentských lásek, které k vašemu věku patří a budete na ně v životě vzpomínat.

Za všechny, kterým nebylo dopřáno žít a radovat se, děkují jejich potomci.
.

.

Dovětek ředitele školy: Výše uvedené řádky jsou výňatkem z dopisu, který škole zaslali rodáci z Českého Malína, vypálené ukrajinské obce, kteří hrůzy druhé světové války přežili a v naší republice našli nový domov – p Lýdie Havlátková, p. Josef Řepík a p. Darina Martinovská. Toto poděkování patří našim studentkám a studentům, kteří se účastnili práce na publikaci „Život a historie vypálených obcí aneb ZNÁTE NÁS?“. Skupinu studentů vedla učitelka historie Mgr. Jaromíra Lónová. I já se připojuji s poděkováním za zapojení se do projektu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *