Aktivity - Německý jazyk, Slideshow

Studenti z Bad Hersfeldu přivezli babí léto

Nezvykle krásné počasí provázelo studenty z Gymnázia Šumperk a z jejich partnerské školy Geistalschule z Bad Hersfeldu při jejich – už tradičním- podzimním setkání v Šumperku. Bylo to právě počasí, které nám dělalo trochu starosti při sestavování programu. Co třeba do hor?  Ale v polovině listopadu? Nakonec jsme vsadili na osvědčenou klasiku s tím, že se uvidí. Napětí ještě zvýšila stávka strojvedoucích v SRN, která naštěstí skončila právě včas. A tak se v pondělí 10. listopadu po dlouhé jedenáctihodinové cestě vlakem studenti ocitli konečně na šumperském nádraží, kde si je rozebrali jejich kamarádi.

Úterý ráno začíná pro studenty setkáním na tradičním místě – „u sovy“. Krátká procházka po městě a už jsme u radnice. Nejdříve výstup na radniční věž, abychom si prohlédli Šumperk z výšky, a pak milé přijetí na radnici panem starostou. Ještě trochu historie – společně se jdeme podívat na výstavu o čarodějnických procesech v Geschaderově domě.                    Další den je dnem výletním. Jedeme do Olomouce, touláme se městem a následuje netrpělivě očekávaný zlatý hřeb programu. Stejně jako loni bojujeme v Laser Areně. Pobyt se pomalu překlápí do druhé poloviny, je tu čtvrtek a my vyrážíme na druhou stranu, do Hanušovic. Exkurze v pivovaru a muzeu je poučná i zábavná. Vůbec se nám nechce zpátky. A ještě ke všemu je venku tak hezky. Počasí připomíná konec září, tak měníme operativně plán a jedeme aspoň kousek do hor. Procházka na Ramzové se všem líbí, ještě pár fotek a domů.

Je tu poslední den, ten strávíme konečně ve škole. Na gymnáziu dnes sice neprobíhá klasická výuka, o to zajímavější aktivity nás čekají. Od oficiálního přijetí ředitelem školy, přes maraton pro Haiťánka Guyvensona, kterého naše gymnázium podporuje, až po účast na dopoledním koncertu Blues Alive. Večer se pak všichni scházíme na Nových Domkách při  společném posezení a zároveň zhodnocení celého náročného, ale krásného týdne. No a je tu ráno, postáváme opět na nádraží, ten týden tak utekl a my si toho máme ještě tolik co říct. Tečou slzy a pak už jen máváme a máváme. Vlak odjel …. a příští den začalo pršet.

 

PS:

Velký dík patří v první řadě městu Šumperk a Společnosti česko-německého porozumění za finanční podporu, vedení obou škol a také rodičům všech zúčastněných studentů za vytvoření zázemí. Další ročník výměnného pobytu je za námi. Doufáme, že ten příští bude stejně úspěšný.

Ts

Výměna Bad Hersfeld - Špk obr. 4

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *