Slideshow, Soutěže - Matematika, Soutěže - Tělesná výchova, Soutěže v ruštině, Soutěže ve španělštině

Na Talentech jsme se neztratili!

Na vyhodnocení soutěže Talent Olomouckého kraje byla naše škola opět vidět! V individuálních oceněních získali diplomy a finanční příspěvek tři naši studenti. Oceněna byla také  škola a dva  učitelé. Šumperské gymnázium se tak na letošním udílení cen zařadilo mezi nejúspěšnější krajské školy!

V pondělí 1. prosince 2014 proběhlo v Regionálním centru Olomouc slavnostní vyhlášení jubilejního desátého ročníku ocenění Talent Olomouckého kraje 2014. Oceněni byli nejlepší studenti kraje, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských, ústředních a mezinárodních kolech všech možných soutěží. Kraj ocenil také aktivní učitele, kteří se podílejí na práci s mládeží a organizují soutěže. O to více je potěšující, že mezi zůčastněnými školami bylo Gymnázium, Šumperk hodně vidět. Naše škola získala ocenění za práci s mládeží, umístili jsme se mezi krajskými školami na 3. místě. Finanční prémii 20 000 Kč věnuje ředitelství školy komisi cizích jazyků, která se o umístění zasloužila nejvíce.

Individuální ocenění získali také 3 naši studenti – středoškoláci. V hodně našlapané přírodovědné kategorii se na 5. místě umístil Ondřej Motlíček (VI.A). Kraj ocenil především jeho úspěchy v matematické olympiádě a vítězství v republice v logické olympiádě. Ondřej se, bohužel, předávání cen nemohl účastnit, ve stejné době úspěšně reprezentoval školu v Praze v dalším finále logické olympiády.
Naši studenti zcela ovládli humanitní kategorii. Na prvním místě se v této kategorii umístila Petra Chamlarová (4.A), kterou kraj odměnil za vítězství v ústředním kole konverzační soutěže v ruském jazyce a úspěchy družstva v Puškinově památníku. Zdatně ji sekundoval na 2. místě oceněný Tomáš Jurásek (3.A) za vítězství v ústředním kole španělské konverzační soutěže. Všichni naši ocenění studenti získali z rukou náměstka hejtmana Olomouckého kraje p. Zdeňka Švece a vedoucího odboru školství p. Miloslava Gajdůška finanční prémii (odstupňovanou podle umístění), diplom a dárkovou tašku. Ondrovi, Tomášovi i Petře děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy!

_MG_0633 _MG_0652 _MG_0632 _MG_0630

Úspěšné odpoledne zakončilo ocenění 15 učitelů Olomouckého kraje, kteří byli navrženi za jejich podíl na organizaci soutěží pro žáky a studenty krajských škol. Je skvělé, že naši školu zastoupili a diplom získali hned dva učitelé.
Paní učitelka Lenka Hegerová je dobrou duší školy. Organizuje spoustu akcí a aktivit. Ocenění získala za svou práci v kabinetu chemie a podílu na organizování chemické olympiády. Krom toho víme, že paní učitelka ve škole organizuje soutěže Genius Logicus, Přírodovědný klokan a spoluorganizuje chemickou olympiádu.
Pan učitel Tomáš Vykydal získal ocenění za obrovskou energii, kterou věnuje přípravě mladých šumperských atletů. Podílí se také na organizaci sportovních soutěží ve škole i v okrese. Jeho poslední (a velmi podařená) akce byla školní akce Maratonský běh pro Haiťánka.
Oběma pedagogům děkuji za to, že svou prací podporují růst školních i šumperských talentů.
_MG_0639 _MG_0645

Pondělní olomoucké talentové odloledne s hodně povedlo i přesto, že počasí dělalo vše pro to, abychom diplomy do Šumperka nedovezli. Vlaky díky náledí na elektrických trolejích nejezdily, a tak jsme se z Olomouce dostali domů přes Uničov motorákem až po tříhodinovém čekání a běhání mezi vlaky na potemnělém olomouckém nádraží. Ještě větší „zážitek“ měli reprezentanti na logické olympiádě v Praze (O. Motlíček a L. Drábek). Večer dojeli z Prahy jen někam k České Třebové a domů se dostali až v nočních hodinách jen díky obětavosti a ochotě rodičů (děkujeme!), kteří pro oba úspěšné reprezentanty našeho gymnázia dojeli autem. O logické olympiádě více v dalším příspěvku.

1 Comment

  1. Jiří Spáčil

    Bravo, Lenko a tome !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *