Aktivity - ZSV + ON, Slideshow

EXKURZE 2.B DO ČESKÉ TELEVIZE

Ve čtvrtek 7.12. nás bývalý student Gymnázia a současný výkonný ředitel ČT pro komunikaci Vít Kolář přivítal v konferenční místnosti České televize. Po krátké úvodní prezentaci o  ČT jako veřejnoprávním médiu a způsobu financování této organizace jsme pokračovali samotnou prohlídkou natáčecích studií. Nejvíce času jsme strávili ve studiu ČT Déčko, kde právě probíhalo natáčení pořadu Kouzelná školka. Po prohlídce 5 natáčecích studií, nám bylo umožněno si vyzkoušet roli kameramanů a zpravodajů. Nakonec již značně hladový jsme navštívili místní pitevnu, jak zaměstnanci nazývají jejich restauraci.

Pak už nám nezbylo než se rozloučit a pokračovat v návštěvě Prahy. V Rudolfinu jsme shlédli výstavu Krištofa Kintery Nervous trees. Prvopočáteční rozpaky vystřídal úžas nad autorovou kreativitou. Expozice, která je zároveň stou výstavou v dějinách slavné galerie, shrnuje posledních pět let jeho tvorby. Především však obrátila naruby samotný prostor Rudolfina. Některé sály se změnily k nepoznání. Kombinace drzosti a humoru může přivodit drobný šok nebo nečekanou svobodu.

Nakonec exkurze jsme věnovali čas prohlídce předvánoční Prahy a již značně znavení jsme absolvovali cestu zpět domů. Doufám, že článek brzy doplníme i o ohlasy samotných aktérů z řad studentů

Díky MM

 

Krištof Kintera (*1973) patří k nejznámějším současným českým umělcům pracujícím v různých médiích. Moment pohybu, interakce a sociálně kritický přesah je odrazem propojování výtvarného umění, performance a divadelní scénografie.  Jeho pohyblivá díla si získala velkou oblibu nejen svým mechanicky náročným provedením, ale i hravostí a vtipem. Tyto objekty přitom mají ve většině případů hlubší poslání, než jen pobavit.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *