Aktuality, Slideshow

Galerie Současné školství v Šumperku

Naše gymnázium se stejně jako další školy v Šumperku účastní výstavy s názvem Současné školství v Šumperku. Jedná se o výstavu zaměřenou na prezentaci základního, středního, odborného, speciálního a uměleckého školství v Šumperku prostřednictvím „výstavních stánků“ umístěných ve Výstavní síni.

Za pomoci vyhrazeného prostoru se žáci a studenti 15 škol pokusí zmapovat historii, současnost i budoucnost své školy. Výstava je jedinečnou příležitostí ukázat široké veřejnosti učební pomůcky, studijní úspěchy žáků, vítězství v soutěžích, zajímavé projekty, to, na co jsou školy zaměřeny, zavzpomínat na minulost, charakterizovat přítomnost a podívat se i do budoucnosti.

Odkaz zde.

Autorkou našeho plakátu je Zuzka Papoušková z G4.

1 Comment

 1. Eva Pálková

  Ke čtvrtku 15/2/18… Přišla jsem po vernisáži (po 18. hodině), na niž nás – vyučující G a studentstvo G – nikdo nijak ničím nepozval! Ani muzejní pozvánkou (příznačně sofistikovanou portrétem J. A. Komenského), ani plakátem Zuzanky Papouškové, který je ozdobou výstavní síně Vlastivědného muzea!
  Výstava celkově je ojedinělá (100 let šumperského školství), osobitá jednotlivými typy škol, originální dílčími realizacemi!
  Gymnaziální sektor je velmi epesní – skromný, přesto působivý a působící, ano – slovy klasika – „sui generis“, tedy i nepřehlédnutelný!
  Modré lavici s gymnaziálními slovními perličkami sluší krásno autorských židliček (opravdu chybí ta s „matematickým Pí“ a ta s kostrou pánve a páteře!!!)…; poháry, fotografie a ročenky doplňují stručné, ale vypovídající slovo o historii a současnosti G, o sportu, o jazykovém vzdělávání, nenápadně i o osobnostech školy!
  Nepřijít, nezhlédnout – to chybou by bylo!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *