Slideshow, Soutěže v němčině

Vyhlášení výsledků překladatelské soutěže

 
 
…proběhlo v Olomouci ve velmi zajímavém prostředí Kaple Božího Těla v komplexu Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci. Soutěž pořádala Filozofická fakulta UP, která tímto upozornila budoucí absolventy středních škol na možnost dalšího studia v rámci 600 (!) oborových kombinací, které nabízí.
                                                 
Výsledky nebyly dopředu známy – pozváni byli všichni, kdo se účastnili univerzitního kola (školní kolo probíhalo v prosinci). Mohli jsme tedy všichni zůstat napjatí až do úplného závěru!
Vyhlášení výsledků předcházely hodinové semináře věnované samotným překladům. Studenti strávili hodinu s vyučujícími katedry cizích jazyků ve skupinách podle toho, kterého překladu se zhostili – šlo o překlady z angličtiny, němčiny, francouzštiny, španělštiny a ruštiny. Tyto semináře byly opravdu zajímavé – vyučující měli připravené prezentace s upozorněními na úskalí jednotlivých překladů a na obtížné momenty v jazyce při překládání obecně. Dozvěděli jsme se toho opravdu hodně 🙂 a nakonec jsme přivezli do Šumperka i jednu z cen – Štěpán Rozsíval skončil na 4. místě v překladu z němčiny – gratulujeme!
Těšíme se na další soutěž a na další spolupráci s UP.
Pp

1 Comment

 1. Pavel Rozsíval

  Dobrý večer, jsem rád, že jste nepopletli alespoň příjmení.
  Ocenění patří samozřejmě Štěpánovi, našemu prostřednímu synovi.
  Tento ústav nás již ničím nepřekvapí.
  Pavel Rozsíval
  otec Šimona i Štěpána i jeho dalších 2 sourozenců

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *