Aktuality, Slideshow, Soutěže, Soutěže - Tělesná výchova

Festival zlatých a stříbrných výkonů v Karlových Varech ovládli „siláci a silačky“ z Gymnázia Šumperk

Karlovy Vary 5. – 6. 4. 2018

Republikové finále v silovém čtyřboji středních škol dívek a chlapců.

Skvělý, báječný, famózní, vynikající, jedinečný, ohromný, dokonalý, mimořádný, znamenitý nebo snad neobyčejný výkon?

Také jsem nevěděl co si mám pod těmito pojmy představit, ale když si je čtu, takto najednou napsané vedle sebe, vidím jen Ester Ledeckou na olympiádě nebo vystoupení našich „siláků a silaček“ na Republikovém finále poháru AŠSK v silovém víceboji, které se konalo ve dnech 5.- 6. 4 .2018 v areálu SPŠ, Gymnázia a VOŠ Karlovy Vary.

Děvčata jela obhajovat po páté v řadě zlaté medaile v soutěži družstev. Přestože přidala k výkonu z krajského kola dalších 20 bodů, bohužel to stačilo „pouze“ na druhé místo. Na další zlato bylo potřeba dalších 12 bodů. Děvčata předvedla výkony na hranici možností a nutno dodat, že tak kvalitní a vyrovnaná soutěž na republikové úrovni v posledních patnácti letech dlouho nebyla k vidění.

Eliška Hegrová (4.A) – kapitánka týmu – nejzkušenější, nejsoustředěnější a nejzodpovědnější závodnice posledních let se konečně dočkala a zvítězila v soutěži jednotlivců se ziskem 243 bodů. V hodu plným míčem si za výkon 11,50 m. odváží individuální zlato a za 744 cm v trojskoku stříbrnou medaili.

Aneta Vaňková (4.B) – „slečna spolehlivá“…. opět připravená a dobře naladěná, jejích 228 bodů byl nezbytný příspěvek družstvu a její třetí medaile z RF.

Veronika Veselá (1.C) – stříbrná medaile za 73 leh sedů/min. a i super čas 3,2 s. ve šplhu, 208 bodů. Pokud zapracuje na hodu a skoku, tak proč ne lídr v dalších letech….

Simona Kotrlá (1.A) – 201 bodů. Stejně jako Veronika jela na zkušenou a určitě se neztratila. Ani jí nevyděsila atmosféra Republikového finále a ukázala, že není jen „ségra od Michala“, jak ji znali kluci. (Bratr Michal Kotrlý v loňském roce přivezl bronzovou medaili v soutěži družstev).

Chlapci přijeli na „divokou kartu“, protože je v krajském kole porazila domácí VOŠ a SPŠ Šumperk o bod a půl…. V loňském roce sice přivezli nečekaný bronz z Karviné, ale tomu, že by mohli tento úspěch zopakovat věřili pouze dva dobře informovaní optimisté, protože výkon přes 700 bodů většinou na medaili stačí.

Po první disciplíně – shyby na doskočné hrazdě, sice páté místo, ale body vysoké a ztráty minimální. Druhý den začínáme ve velkém stylu,  „benče“ super, všichni zlepšují osobáky. Trojskok – naše nejhorší disciplína, ale každým skokem pár cenťáčků přidáváme a další bodíky navíc. Soutěž vrcholí, vznosy na hrazdě jsou naší parádní disciplínou, ale síly pomalu dochází a rozhodčí jsou nekompromisní.

Odcvičeno, výsledky odevzdány a každým zápisem našeho závodníka se posouváme pořadím, 10, 6, 3, 1…… ještě dvě družstva v soutěži, takže medaile je na světě!

Zlatá, zlatá, zlatá…… po dvanácti letech. Neskutečné! Jako jediné družstvo zlepšujeme výkon z krajského kola a 722,5 bodu nás staví na bedně na příčku nejvyšší.

Ondřej Pospíšil (4.C) – kapitán týmu – stříbrný v celkovém hodnocení s 268,5 body, jeho 55 „benčů“ mu přináší individuální zlato! Jako jediný má doma i bronz z loňského roku.

Jonáš Müller (4.B) – s 239 b. čtvrté místo v jednotlivcích a zlato za 49 opakování „vznosů“. Příběh, jak se z orienťáka za půl roku cvičení stane elitní silák.

Dominik Höpfler (2.B) – 214 bodů – 17. místo – benjamínek, jehož body se počítaly!!!

Tomáš Lang (4.C) – 202,5 bodů – v loňském roce náhradník, letos nedílná součást týmu, kufříkový král a tiskový mluvčí.

Ano, počítali jste správně. Devět medailí zlatých nebo stříbrných, vynikající úspěch, který doceníme až v době budoucí.

Chtěl bych touto cestou ještě jednou všem závodníkům poděkovat za skvělou reprezentaci školy, předvedené výkony i sportovní chování.

Zároveň se s družstvem loučí maturanti: Eliška Hegrová a Ondřej Pospíšil, kteří úspěšně reprezentovali i v atletickém Corny poháru, Aneta Vaňková, Jonáš Müller a Tomáš Lang.

Jménem komise Tv jim přeji hodně štěstí v budoucím studiu i osobním životě.

Další poděkování patří vedení školy za podporu sportu a sportování u nás, protože takový nadstandard nemá většina škol se kterými se v soutěžních klání běžně potkáváme.

Všem ostatním studentům školy vysílám vzkaz. Dveře posilovny i sportovních her jsou a budou stále otevřené pro každého, záleží jen na vás, vaší chuti do pohybu a sportování.

Petr Opekar a Milan Polášek , vedoucí družstev

Výsledky: Silový_čtyřboj_2018_republika

1 Comment

  1. Eva Pálková

    Píši komentář, a ráda! (Ne)platí „dvakrát nelze vstoupit do téže vody“!? V případě gymnaziálního čtyřboje dívčího i klučičího neplatí! Reportáž je toho důkazem! Blahopřeji, Veronice V. a Ondrovi P. i osobně:-)!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *