Aktivity - Matematika

Z60

Z=60 : víš, kterému prvku patří protonové číslo 60 ? Sloučenina obsahující tento prvek byla jednou z atrakcí pátečního (22.6.18) programu pro žáky tříd 1.A,B a G5, kteří neemigrovali do Vídně ani na Tyršák. Ve FIT patře se věnovali astrofyzice, plastovým stavebnicím Polydron a již zmíněnému hlavolamu, vyrobenému z NdFeB.Vyzkoušeli si také pozorovací talent, slovní zásobu nebo schopnost zapamatovat si 9 zrcadlově převrácených čísel.

     Neodymové magnety jsou nejsilnějšími permanentními magnety současnosti. Při skládání obrazců z NeoCube cítíte sílu, která není vidět. Skládání magnetického hlavolamu podporuje kreativitu, uvolňuje napětí, pomáhá od stresu. Díky NeoCube si procvičíte i pohyblivost prstů. Nebylo to tak jednoduché, jak to vypadalo. Nejúspěšnějším stavitelům se ale podařilo vyrobit neodymovou kostku, neodymový šperk nebo plastové modely nepojmenovatelných staveb i záhadně pojmenovaných zvířat (viz fotopřílohu Bš).

1 Comment

  1. Eva Pálková

    :-):-):-)

    Nadšení v tvářích – to je zajisté reakce na obsah onoho dění (obdivuji Vás, že rozumíte, že víte!), a určitě upřímná (ne pouze pro okamžik fotografie)!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *