Aktivity, Aktivity - Německý jazyk, Slideshow

Vídeň „letní“ …

Dne 22.6.2018 vyrazili studenti především prvního ročníku do Vídně. Odjezd od školy v brzkých ranních hodinách naznačoval, že počasí se asi příliš nevyvede. Když jsme se probudili před první zastávkou poblíž Rakouských hranic, byla opravdu zima a zatažená obloha nevěstila nic dobrého. Naštěstí Vídeň potvrdila svoji pověst místa s příznivějším klimatem a počasí se umoudřilo. Vystoupili jsme u barokního zámku Schönbrunn, letního sídla rakouských císařů.

Na projití přilehlých zahrad a parků by bylo potřeba několik dní, my jsme však měli jen pár hodin. Poté jsme pokračovali do Hofburgu, zimního císařského sídla. Pěšky jsme došli až ke gotickému symbolu Vídně ke katedrále svatého Štěpána, kde studenti dostali rozchod. Když jsme se znovu sešli, jeli jsme metrem do zábavního parku Prátr.

Tady byl druhý rozchod a tady jsme utratili zbytek peněz. Právě včas, protože teď už se začalo kazit i Vídeňské počasí. Vyrazili jsme k domovu a bez větších dopravních komplikací jsme dorazili zpět ke Gymnáziu v Šumperku.

Ts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *