Aktivity - Biologie, Aktivity - Zeměpis

Přednáška Mgr. Lenky Ondráčkové

Beseda o Antarktidě, která se uskuteční 2. listopadu od 10 hodin v učebně 310, je určena především studentům zeměpisného semináře a dalším fandům zeměpisu. Přihlášky do středy 31. října v kabinetu 309.

Po roce máme opět možnost setkat se s Mgr. Lenkou Ondráčkovou. Minulý rok nás  zavedla na místa svého výzkumu v Arktidě. Maskotem jejího působení na Špicberkách byl lední medvěd. V letošním roce je jejím novým kamarádem  tučňák. Geograficky a biologicky zdatní jedinci už tuší, že  tentokrát bude její přednáška zaměřena na jižní polokouli. V přednášce se dozvíte něco o 3 měsících krátkého antarktického léta 2017/18, o cestě ledoborcem na českou vědeckou stanici J. G. Mendela na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě. Dozvíte se ale také, proč je důležité vědět, co se s tamní přírodou děje, jak se v antarktické pustině kempuje a mnoho dalšího o životě na polární stanici.

Mgr. Lenka Ondráčková po absolvování Gymnázia Šumperk vystudovala Přírodovědeckou fakultu  Masarykovy  univerzity.  V současné době působí na Geografickém ústavu Přírodovědecké fakulty  Masarykovy univerzity Brno. Ve své práci se specializuje na výzkum fluviálních tvarů reliéfu.

Foto. L Ondráčková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *