Slideshow, Soutěže, Soutěže - Tělesná výchova

Úspěchy v přespolním běhu družstev

Tři pomyslné stříbrné medaile přivezla naše družstva vytrvalců z krajského finále v přespolním běhu družstev, které proběhlo ve čtvrtek 11. října v Jeseníku.

Dívky z tercie a kvarty se po vítězství v okrskovém i okresním kole nejvíce přiblížily zlatu i v kraji. Iva Gieselová s přehledem zvítězila, Terezie Venoušová doběhla na 3. místě a Veronika Minářová a Klára Dobešová doběhly na krásné 7. a 8. pozici. Přesto nás o 2 místa předběhly dívky z Jeseníku, které obhájily prvenství z loňského roku. Družstvo gymnazistek ze Šumperka doplnily ještě Veronika Drápalová a Adéla Záhejská (za zraněnou Julii Šánovou).

Obě naše středoškolská družstva vyhrála okresní kolo a v Jeseníku podala krásné výkony. Děvčata ve složení Anna Kuchtíková, Markéta Trundová, Michaela Ottová, Anna Kateřina Horová, Martina Drásalová a Lucie Matějová nestačila na jesenické lyžařky a chlapci ve složení Ondřej Jílek, Patrik Minář, Matěj Matoušek, Jiří Sadil, Štěpán Stryk a Marek Šváb také prohráli s jesenickými borci. Nejúspěšnějším běžcem z našeho gymnázia se stal Ondřej Jílek, který zvítězil v okresním kole a v kraji skončil na druhém místě.

Všem našim běžcům gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci školy na krajské úrovni!

Lucie Grozmanová 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *