Aktivity - Chemie, Aktuality, Slideshow, Soutěže - Chemie

Opět máme nejlepšího chemika v kraji

Michal Horáček 4.A

Michal Horáček

V pátek 7. 12. 2018 se na katedře analytické chemie Univerzity Palackého konalo krajské kolo chemické olympiády kategorie A. Naší školu reprezentovali tři studenti: Michal Horáček a Tomáš Fogl ze třídy 4.A a Jan Ristovský z G. 7. V této nejobtížnější kategorii se podařilo Michalovi vyhrát a zapsal se tak, jako náš první vítěz kategorie A, nesmazatelně do gymnaziální historie. Za připomenutí určitě stojí, že minulý rok Michal vyhrál krajské kolo v kategorii B. Tím se stal naším historicky nejúspěšnějším chemikem!  Děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně štěstí v národním kole a v dalším studiu.

Dobře si vedli i Jan Ristovský a Tomáš Fogl, kteří obsadili sedmé a osmé místo v kraji. Blahopřejeme, Tomášovi přejeme úspěšnou maturitu a o rok mladšímu Janovi přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích i ve studiu.

Mgr. Michal Bezděk

1 Comment

 1. Milý Michale,

  velká gratulace – je to super!!! Jak se říká, jablko nepadá daleko od stromu – mám tu čest pracovat s Tvým tátou (Mgr. Jiří Horáček, Ph.D.) ve firmě Agritec Šumperk a je to vynikající výzkumník – biochemik a výborný člověk.

  Přeju mnoho dalších úspěchů!

  M. Griga

  RNDr. Miroslav Griga, CSc.
  Plant Biotechnology Department, Head
  AGRITEC Plant Research Ltd.
  Zemědělská 16, 787 01 Šumperk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *