Aktuality

Žena, která přežila GULAG – setkání s Věrou Sosnarovou

Akce zrušena! Důvodem je aktuální zdravotní stav paní Sosnarové, který bohužel neumožňuje realizaci 2 besed za 1 den. Zachována tedy zůstane beseda pro veřejnost, která se uskuteční v úterý 19. 3. v městské knihovně T. G. Masaryka se začátkem v 17:00 hod., vstupné 50,- Kč. Samozřejmě srdečně doporučujeme k návštěvě!

ŽENA, KTERÁ PŘEŽILA GULAG

Paní Věru Sosnarovou zatkla protiprávně sovětská NKVD v Brně roku 1945 hned po skončení války a společně s matkou a mladší sestrou byla zavlečena do komunistického Sovětského svazu. Matka brzy zahynula, paní Sosnarová následně strávila dalších 19 let v pracovních táborech GULAGu a následném vyhnanství na Sibiři jen v těžko představitelných podmínkách. Díky souhře šťastných okolností se jí nakonec podařilo vrátit do Československa.

I ve svém věku je schopna a ochotna vyprávět o tom, co zažila a podávat svědectví o brutalitě sovětského komunistického systému.

Beseda je určena zejména pro studenty z 3.-4. ročníku, případně i 2., seminaristy seminářů dějepisného a moderních dějin a další vážné zájemce.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *