Aktuality, Soutěže, Soutěže - Dějepis

Historie trochu jinak

   Již tradičně z naší školy odjelo čtyřčlenné družstvo na Historiádu – dějepisnou soutěž družstev, kterou pořádá agentura Hobit ve spolupráci se školou, každý rok jinou. Letos se hostující funkce ujala ZŠ T.G.Masaryka v Lomnici nad Popelkou. Lucka Drlíková z primy, Ondřej Šimek ze sekundy, Ondřej Jírů z tercie a Oto Vrana z kvarty. Tito čtyři dostali šanci nejen změřit své síly s dalšími 24 družstvy z Čech i Moravy, ale hlavně zažít nepoznané.

   Základem byly opět soutěžní protokoly (pracovní listy), na kterých „dřeli“ společně, praktické úkoly, cyklické úkoly, ročníkové úkoly, městská hra, ale také aktivity související s návštěvou hradu Pecka.

   Bohatý program byl připraven i pro doprovázející bakaláře = pedagogický doprovod. Společně se soutěžícími dějezpytci jsme se podívali na místní hřbitov a do nejmodernějšího kina v ČR (film „Nepřítelem osudu“). I my jsme zavítali na Hrad Pecka, ale také do klášterního kostela v Nové Pace, Lomnici jsme „prolezli“ s průvodkyní, minipivovar s místním sládkem, absolvovali jsme dějepisný seminář Ivana Bauera.

   Všichni jsme se loučili a odjížděli všemi směry značně unavení, ale spokojení. V Historiádě nejde ani tak o umístění (skončili jsme jedenáctí), jako spíš o zážitky. A na ty se vzpomíná roky!

                                                      Lenka Mutinová

 

1 Comment

  1. Eva Pálková

    *V první polovině takového krásna a takové svízele, jakou HISTORIE dozajista je, jste se dvěma jedničkami skončili?!?! Blahopřeji! Holčičko + triumviráte z NG, všechny Vás znám, proto vím, komu svůj obdiv skládám! V aktuální přítomnosti jste dějinně výborní!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *