Slideshow, Soutěže, Soutěže - Fyzika

Hvězdný fyzikální rok – další úspěchy

Vydařenou účastí našich žáků na Turnaji mladých fyziků a skvělým úspěchem Martina Vavříka v celostátním finále Fyzikální olympiády kat. A (viz. článek z 29. března) úspěchy našich žáků ve fyzice nekončí.

V pondělí 29.4. se historicky nejpočetnější skupina 9 odvážlivců vydala reprezentovat naši školu do Olomouce na krajské kolo fyzikální olympiády (letos probíhal jubilejní 60. ročník).

Martin Vavřík (G.7) v kategorii B opět zazářil a ve velké konkurenci obsadil 2. místo.


V kategorii C naši školu reprezentovali Luboš Suchomel a Michael Hulík (oba 2.C), pro oba to byla premiéra. Luboš obsadil 4. místo, Michael 7. místo a oba se stali úspěšnými řešiteli.

Vyřešením úloh domácího kola se do krajské účasti kategorie D (první ročníky SŠ) nominovali Veronika Kindlová (1.A), Jáchym Seidenglanz, Michaela Kobzová, Marie Matýsová, Petr Doležel (všichni z 1.B) a Petr Pakosta (G.5). V konkurenci 38 účastníků se nejvíce dařilo Veronice Kindlové, která se stala na 13. místě úspěšnou řešitelkou.

24. dubna probíhalo v Olomouci také krajské kolo fyzikální olympiády pro žáky ZŠ a nižších gymnázií. Naši školu reprezentovala a titul úspěšné řešitelky získala Lenka Šimová (G.4).

Všichni zúčastnění si zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci školy, snahu na sobě fyzikálně pracovat
i mimo běžnou výuku, a hlavně za odvahu okusit tuto nelehkou soutěž s dlouhou tradicí.

Kompletní výsledky naleznete zde: http://fo.upol.cz/archiv/kk60.html#kata

(ŠB)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *