Dějepisné soutěže

Krajské kolo dějepisné olympiády

Díky počtu bodů, které Zora Kocumová získala v okresním kole, se posunula do kola krajského. To se konalo 26. března již tradičně v Přerově-Předmostí. Z konkurence asi třiceti žáků se Zoře podařilo vybojovat 13. místo. Blahopřejeme!

Dějepisná olympiáda 2012/2013

Název letošního ročníku: „Od pohanských zvyků ke křesťanským tradicím“. Co všechno tam mohlo být /a také bylo/? Slovanší bohové, pranostiky / i s daty v kalendáři/, lidové zvyky a obyčeje, tradice, ale nejvíce otázek se týkalo náboženství, hlavně křesťanství a náboženství židovského. Téma dáno tak, že bylo těžké odhadnout, co se vůbec učit.

Přesto ve školním kole bylo 12 úspěšných řešitelů /z kvarty a tercie/. Čtyři z nich dostali možnost postoupit do kola okresního: Zora Kocumová, Ondřej Motlíček, Tomáš Franta a Jaroslav Kořínek. Všichni ze třídy kvarty A.

Okresní kolo bylo hodně těžké. Nad některými otázkami se pozastavovali i učitelé. A jak skončili ti naši? Zora se i v okrese stala úspěšným řešitelem, obsadila 5. místo. Hoši se posunuli o nějakou příčku dozadu,ale i přesto jim všem děkujeme a blahopřejeme!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *