Informatika a výpočetní technika

Prezentiáda 2013 – 2. místo v republice

Letos tým „Žolíci“ vybojoval skvělé druhé místo v celorepublikovém finále prezentiády. Studenti ve složení Adéla Hrdličková, Eva Maturová a Václav Havlíček, posíleni zkušenostmi z loňska přivezli opravdu skvělý výsledek a mohli by se tak stát inspirací pro případné následovníky, kteří by v příštích letech mohli na jejich úspěch navázat. Ještě jednou jim gratulujeme k tomuto velkému úspěchu.

Počítačové vybavení

Podařilo se výrazně zlepšit vybavení školy v oblasti ICT. V roce 2012/13 slouží studentům tři počítačové učebny, z toho dvě jsou vybaveny nejen novou výpočetní technikou, ale také novým, na míru zhotoveným nábytkem. Všechny počítače jsou poháněny operačními systémy Windows 7 a jsou vybaveny sadou MS Office 2010. Na některých počítačích je alternativně možné pracovat v operačním systému Linux. Počítačová síť je rozvedena po celé škole, část budov je pokryta WIFI signálem. Toto pokrytí budeme dále rozšiřovat. Naši síť pohánějí dva zbrusu nové výkonné servery. Většina učeben je vybavena dataprojektorem, v učebnách jsou instalovány dvě interaktivní tabule. Studenti tak mají možnost pracovat s moderními programy a využívat nové výukové postupy s využitím informačních a komunikačních technologií. Od třetího ročníku si mohou volit semináře, kde tuto techniku ještě více využijí, ať už se jedná o Seminář výpočetní techniky, CADu či Programování.

Robot poslouchá na slovo

Žáci nižšího gymnázia v Šumperku mají možnost vyzkoušet si v rámci soutěže First Lego League
ovládání a řízení skutečného robota. Jak vidíte na přiložených fotografiích, žáci kvarty pod vedením
RNDr. Radomíra Strnada zábavnou formou zjišťují, jak se robot programuje tak, aby plnil s dokonalou
přesností na hrací ploše předem stanovené úkoly. Zajímavým způsobem tak získávají vztah,
k technice, informatice a robotice. Je zřejmé, že je to opravdu baví.

Soutěž vznikla v roce 1998 v USA a dnes se pořádá po celém světě. Je velmi populární a účastní se jí tisíce dětí od 10 do 16 let. Cílem soutěže je poskytnout dětem zábavu a vzrušení z vědy a techniky, rozvíjet u nich schopnost týmové práce a stimulovat užití kreativity při řešení problémů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *