Matematická olympiáda

Matematická olympiáda je každoročně pořádaná soutěž z matematiky určená pro žáky základních a středních škol, jejímž cílem je napomáhat vyhledávání talentovaných žáků a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst. Je organizována v různých kategoriích a soutěžních kolech.
V letošním školním roce se uskutečnil již 62. ročník této soutěže, podrobnější informace naleznete na internetové adrese: http://www.math.muni.cz/~rvmo/

Kategorie A

Je určena pro žáky 3. a 4. ročníků středních škol a pro žáky septimy a oktávy osmiletých gymnázií; probíhá ve školním, krajském a ústředním kole. Ve školním kole řeší žáci šestici úloh, úspěšným řešitelem se stává ten, který vyřeší alespoň čtyři úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do klauzurního kola, které proběhlo 11. 12. 2012. V tomto kole řeší studenti ve stanoveném čase 3 vybrané úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do kola krajského, to se konalo 15. 1. 2013. Nejlepší z řešitelů se zúčastnili tzv. ústředního kola, které se konalo ve dnech od 17. 3. 2013 – 20. 3. 2013.

V letošním školním roce 2012/2013 se do klauzurného kola dostal pouze Ja Krivošej ze 4. C, který se ziskem 14 bodů obsadil výborné druhé místo a postoupil do kola krajského, v němž obsadil pěkné 9. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Kategorie B

Je určena pro žáky 2. ročníků středních škol a pro žáky sexty osmiletých gymnázií; probíhá ve školním a krajském kole. Ve školním kole řeší žáci šestici úloh, úspěšným řešitelem se stává ten, který vyřeší alespoň čtyři úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do klauzurního kola, které proběhlo 24. 1. 2013. V tomto kole řeší studenti ve stanoveném čase 3 vybrané úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do kola krajského, to se konalo 9. 4. 2013 Nejlepší z řešitelů byli odměněni.

V letošním školním roce se do klauzurního kola probojoval pouze Jan Mikula ze třídy sexta A, do krajského kola se mu však nepodařilo postoupit.

Kategorie C

Je určena pro žáky 1. ročníků středních škol a pro žáky kvinty osmiletých gymnázií; probíhá ve školním a krajském kole. Ve školním kole řeší žáci šestici úloh, úspěšným řešitelem se stává ten, který vyřeší alespoň čtyři úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do klauzurního kola, které proběhlo 24. 1. 2013. V tomto kole řeší studenti ve stanoveném čase 3 vybrané úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do kola krajského, to se konalo 9. 4. 2013 Nejlepší z řešitelů byli odměněni.

V letošním školním roce se do klauzurního kola nedostal žádný student.

Kategorie Z9

Je určena pro žáky 9. ročníků základních škol a pro žáky kvarty osmiletých gymnázií; probíhá ve školním, okresním a krajském kole. Ve školním kole řeší žáci šestici úloh, úspěšným řešitelem se stává ten, který vyřeší alespoň čtyři úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola, které proběhlo 23. 1. 2013. Nejlepší z řešitelů postoupili do kola krajského, které se uskutečnilo dne 21. 3. 2013.

V letošním školním roce 2012/2013 se do okresního kola „propočítali“ tři žáci. V následující tabulce je uvedeno jejich umístění v okresním kole:

Pořadí Jméno Počet bodů
1.-2. Ondřej Motlíček 24
7.-8. Zora Kocumová 17
21 Tamara Maňáková 5

Ondřej Motlíček se zároveň zařadil mezi úspěšné řešitele a postoupil do kola krajského, v němž obsadil úžasné 1.-4. místo. K dosaženému výsledku gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Kategorie Z8

Je určena pro žáky 8. ročníků základních škol a pro žáky tercie osmiletých gymnázií; probíhá ve školním a okresním kole. Ve školním kole řeší žáci šestici úloh, úspěšným řešitelem se stává ten, který vyřeší alespoň čtyři úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola, které proběhlo 17. 4. 2013. Nejlepší z řešitelů byli odměněni.

V letošním školním roce 2012/2013 se do okresního kola probojovali dva žáci – Anna Schubertová a Pham The Huynh Duc – oba z letošní tercie. Jejich umístění v okresním kole je zachyceno v následující tabulce:

Pořadí Jméno Počet bodů
5.-8. Anna Schubertová 17
12.-14. Pham The Huynh Duc 13

Kategorie Z7

Je určena pro žáky 7. ročníků základních škol a pro žáky sekundy osmiletých gymnázií; probíhá ve školním a okresním kole. Ve školním kole řeší žáci šestici úloh, úspěšným řešitelem se stává ten, který vyřeší alespoň čtyři úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola, které proběhlo 17. 4. 2013. Nejlepší z řešitelů byli odměněni.

V letošním školním roce 2012/2013 se do okresního kola probojovali hned 4 žáci třídy sekunda A. K naší velké radosti se všichni z nich zařadili mezi úspěšné řešitele. Jejich umístění v okresním kole je zachyceno v následující tabulce:

Pořadí Jméno Počet bodů
3. Antonín Štrpka 12
5.-9. Štěpán Hofmann 10
5.-9. Jan Pavelka 10
10.-12. Terezie Vaculíková 9

Nejlépe se vedlo Antonínu Štrpkovi, který obsadil vynikající 3. místo. Gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Kategorie Z6

Je určena pro žáky 6. ročníků základních škol a pro žáky primy osmiletých gymnázií; probíhá ve školním a okresním kole. Ve školním kole řeší žáci šestici úloh, úspěšným řešitelem se stává ten, který vyřeší alespoň čtyři úlohy. Úspěšní řešitelé postupují do okresního kola, které proběhlo 17. 4. 2013. Nejlepší z řešitelů byli odměněni.

V letošním školním roce 2012/2013 se do okresního kola probojovala čtveřice žáků z letošní primy. V následující tabulce je jejich umístění v okresním kole:

Pořadí Jméno Počet bodů
2.-5. Sabina Rygarová 16
2.-5. Martin Vavřík 16
36.-38. Jan Ristovský 3
39.-43. Kateřina Macková 2

Sabině Rygarové a Martinu Vavříkovi gratulujeme k výbornému umístění na stupních výtězů a děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *