Organizace přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky 2019

Přijímací zkoušky do osmiletého i čtyřletého studia organizujeme v dubnu 2019.

Přijmeme 3 třídy žáků z 9. tříd ZŠ a 1 třídu žáků z pátých tříd ZŠ. Přijímací zkoušky budou organizovány podle kritérií, která si můžete otevřít z následujících odkazů:

Kriteria_G4_2019

Kriteria_G8_2019

Tabulky pro udělování bodů za soutěže zveřejníme do konce ledna. Loňskou podobu tabulky si můžete prohlédnout zde:    .Soutěže_kriteria2018

Dne 30. 1. 2019 pořádáme druhý den otevřených dveří (od 12:30 do 17:00 hodin). Program dne otevřených dveří najdete v samostatném článku na hlavní stránce našeho webu.

Přihlášky je nutné doručit na naši školu do 1. 3. 2019.

Zakladni-udaje-o-prijimacich-zkouskach-2019

Terminy-a-organizace-zkousek2019

Přijímačky_otázky_a_odpovědi_2019

Nabizime-zasilani-informaci-1

Přikládáme také vzor vyplnění přihlášky na SŠ. K vyplňování Vám poslouží tyto informace:

Prihlaska_SS_2019

Prihlaska_SS_VZOR

Všem nepřijatým uchazečům doporučujeme odvolat se proti rozhodnutí o nepřijetí. Po vypršení termínu pro podávání zápisových lístků budeme provádět opravná rozhodnutí a budeme měnit nepřijetí na přijetí.
Odhadujeme posuny v tabulkách o dalších cca 40 míst v čtyřletém studiu, a o asi 10 -15 míst v tabulce osmiletého studia. Informace o odvolání se proti nepřijetí uvádíme níže.

Zápisové lístky a jejich použití

Odvolání proti nepřijetí

Pro zájemce o nabízené studijní obory jsme připravili informační videa, ze kterých budete moci získat podrobnější informace o studiu na naší škole, o vyučovaných předmětech i o aktivitách, které studium doprovází. Videa můžete spustit z níže uvedených odkazů:

Videoprezentace čtyřletého studia

videoprezentace osmiletého studia

(Obě propagační videa pro školu natočil Sunday film. Za realizaci děkujeme absolventu naší školy, Petru Nedělníkovi)

 

Přijímací zkoušky 2018

Důležitá čísla z přijímaček uskutečněných v roce 2018:
V osmiletém studiu bylo podáno 88 přihlášek, poslední přijatý uchazeč byl uchazeč získal 20 bodů (=40%) v testu z českého jazyka a 13 bodů (=26%) v testu matematiky. Ze 100 možných získal 33 bodů.
Ve čtyřletém studiu bylo podáno 147 přihlášek, nejméně úspěšný přijatý uchazeč byl uchazeč, který získal 27 bodů z Čj (54%)a 21 bodů z M (42%), testy napsal v součtu na 48% bodů.

5 komentářů

 1. Špániková

  Dobrý den, na stránkách Vaší školy jsem nenašla přihlášku na víceleté gymnázium. Je možné si ji někde stáhnout?
  Děkuji Špániková

  • Milan Maceček

   Dobrý den i Vám,
   přihláška pro čtyřleté i osmileté studium je letos stejná, použijte formulář přihlášky vyvěšený na našich stránkách. S pozdravem Milan Maceček

 2. Kocůrková

  Dobrý den. Mohla bych se zeptat, jak je to s těmi body za soutěže? Do kdy se můžou výpisy o umístění nosit? Na naši škole to učitelé nějak nedělali a už v prvním pololetí jsem nějaké soutěže absolvovala, takže by mi potvrzení o úspěšném umístění dodatečně vypsali. Děkuji K.

  • Milan Maceček

   Diplomy z umístění v soutěžích je možné nosit kdykoliv, naposledy je možné doložit umístění v soutěžích v den konání přijímacích testů. Jestliže uchazeč nemá diplom, umístění může potvrdit i základní škola na přihlášce v textu, který vepíše vedle známek do kolonky „Jiná sdělení dokládající charakter a výsledky žáka“.

 3. Monika Hejlová

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zda se u Vás budou konat přijímačky na nečisto? Nedávno jsem mluvila po telefonu s paní a bylo mi řečeno,že si mám napsat na Váš mail. Moc děkuji za odpověď.S pozdravem Hejlová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *