Organizace přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky 2019

Přijímací zkoušky do osmiletého i čtyřletého studia organizujeme v dubnu 2019.

Přijmeme 3 třídy žáků z 9. tříd ZŠ a 1 třídu žáků z pátých tříd ZŠ. Přijímací zkoušky budou organizovány podle kritérií, která si můžete otevřít z následujících odkazů:

Kriteria_G4_2019

Kriteria_G8_2019

Tabulky pro udělování bodů za soutěže zveřejníme do konce ledna. Loňskou podobu tabulky si můžete prohlédnout zde:    .Soutěže_kriteria2018

Přihlášky je nutné doručit na naši školu do 1. 3. 2019.

Cvičné přijímací zkoušky
Naše škola rovněž připravuje cvičné testy (pouze pro uchazeče z 9. tříd – kteří podají přihlášku na naši školu). Test se uskuteční v březnu a připravují jej naši učitelé ze zkušeností z testů minulých. Proběhne ve dvou týdnech vždy ve středu – 6. a 20. března 2019 odpoledne (od 14:30 do 16:00 hod). V jednom týdnu uchazeči napíší test z Čj, ve druhém týdnu test z M. Po napsání testu proběhne společná oprava testu, náš učitel řekne správné výsledky a bude uchazeče upozorňovat na nejběžnější chyby. Zájemci se mohou přihlašovat pomocí níže uvedeného přihlašovacího formuláře. POZOR! Škola na přihlášení neodpovídá (nepotvrzujeme přihlášky, přihlášení nám slouží pouze k evidenci počtu uchazečů). Přihlášení uchazeči nechť přijdou v uvedený den a hodinu do školy a test napíší. Informace o testech zveřejníme také na webu školy.
Postup přihlášení:
Klikněte prosím na níže uvedený odkaz a ve spuštěném formuláři se přihlaste.
 
V případě technických problémů je možné se přihlásit pouhým zasláním krátkého mailu na adresu
uchazec@gymspk.cz   mail nazvěte Přihláška k cvičným přijímacím zkouškám, kde uveďte pouze informaci, jestli máte zájem o oba testy, nebo jen jeden z nich.

 

Další informace o přijímacích zkouškách:

Zakladni-udaje-o-prijimacich-zkouskach-2019

Terminy-a-organizace-zkousek2019

Přijímačky_otázky_a_odpovědi_2019

Nabizime-zasilani-informaci-1

Přikládáme také vzor vyplnění přihlášky na SŠ. K vyplňování Vám poslouží tyto informace:

Prihlaska_SS_2019

Prihlaska_SS_VZOR

Všem nepřijatým uchazečům doporučujeme odvolat se proti rozhodnutí o nepřijetí. Po vypršení termínu pro podávání zápisových lístků budeme provádět opravná rozhodnutí a budeme měnit nepřijetí na přijetí.
Odhadujeme posuny v tabulkách o dalších cca 40 míst v čtyřletém studiu, a o asi 10 -15 míst v tabulce osmiletého studia. Informace o odvolání se proti nepřijetí uvádíme níže.

Zápisové lístky a jejich použití

Odvolání proti nepřijetí

Pro zájemce o nabízené studijní obory jsme připravili informační videa, ze kterých budete moci získat podrobnější informace o studiu na naší škole, o vyučovaných předmětech i o aktivitách, které studium doprovází. Videa můžete spustit z níže uvedených odkazů:

Videoprezentace čtyřletého studia

videoprezentace osmiletého studia

(Obě propagační videa pro školu natočil Sunday film. Za realizaci děkujeme absolventu naší školy, Petru Nedělníkovi)

 

Přijímací zkoušky 2018

Důležitá čísla z přijímaček uskutečněných v roce 2018:
V osmiletém studiu bylo podáno 88 přihlášek, poslední přijatý uchazeč byl uchazeč získal 20 bodů (=40%) v testu z českého jazyka a 13 bodů (=26%) v testu matematiky. Ze 100 možných získal 33 bodů.
Ve čtyřletém studiu bylo podáno 147 přihlášek, nejméně úspěšný přijatý uchazeč byl uchazeč, který získal 27 bodů z Čj (54%)a 21 bodů z M (42%), testy napsal v součtu na 48% bodů.

7 komentářů

 1. Špániková

  Dobrý den, na stránkách Vaší školy jsem nenašla přihlášku na víceleté gymnázium. Je možné si ji někde stáhnout?
  Děkuji Špániková

  • Milan Maceček

   Dobrý den i Vám,
   přihláška pro čtyřleté i osmileté studium je letos stejná, použijte formulář přihlášky vyvěšený na našich stránkách. S pozdravem Milan Maceček

 2. Kocůrková

  Dobrý den. Mohla bych se zeptat, jak je to s těmi body za soutěže? Do kdy se můžou výpisy o umístění nosit? Na naši škole to učitelé nějak nedělali a už v prvním pololetí jsem nějaké soutěže absolvovala, takže by mi potvrzení o úspěšném umístění dodatečně vypsali. Děkuji K.

  • Milan Maceček

   Diplomy z umístění v soutěžích je možné nosit kdykoliv, naposledy je možné doložit umístění v soutěžích v den konání přijímacích testů. Jestliže uchazeč nemá diplom, umístění může potvrdit i základní škola na přihlášce v textu, který vepíše vedle známek do kolonky „Jiná sdělení dokládající charakter a výsledky žáka“.

 3. Monika Hejlová

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zda se u Vás budou konat přijímačky na nečisto? Nedávno jsem mluvila po telefonu s paní a bylo mi řečeno,že si mám napsat na Váš mail. Moc děkuji za odpověď.S pozdravem Hejlová

  • Milan Maceček

   Dobrý den,
   přihlaste se na mailu uchazec@email.cz
   Další pokyny najdete v textu stránky (aktualizováno 21. 2. 2019).

 4. Pavelka Ondřej

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se přijatí žáci rozdělí do tříd? Jestli žáci pocházející ze stejné školy budou spíše pohromadě nebo ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *