Organizace přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky 2019

Přijímací zkoušky do osmiletého i čtyřletého studia organizujeme v dubnu 2019.

Přijmeme 3 třídy žáků z 9. tříd ZŠ a 1 třídu žáků z pátých tříd ZŠ. Přijímací zkoušky budou organizovány podle kritérií, která si můžete otevřít z následujících odkazů:

Kriteria_G4_2019

Kriteria_G8_2019

Body za soutěže jsme přidělovali pomocí tabulky a stanovených kritérií, body jsme přidělili pouze za soutěže jmenované v dokumentu a pouze za úspěchy dosažené v okresních a vyšších kolech těchto soutěží. Někteří uchazeči doložili soutěže, za které nebyly uděleny body. Tabulku si můžete prohlédnout zde:    .Soutěže_kriteria2019

Výsledky přijímacích zkoušek na Gymnázium, Šumperk, Masarykovo náměstí 8, 1. kolo
Výsledky si můžete stáhnout jako tabulku s body a stanoveným pořadím podle dosažených výsledků v přijímacích zkouškách.

Čtyřleté gymnázium_2019_výsledky zkoušek

Osmileté gymnázium_2019_Výsledky zkoušek

Uchazeči jsou uvedeni pod anonymním kódem, který jim byl zaslaný v pozvánce na zkoušky.

Upozorňujeme na skutečnost, že přijatý uchazeč musí potvrdit svůj zájem donesením zápisového lístku (do deseti pracovních dní od zveřejnění výsledků).
Nepřijatý uchazeč, který má i nadále zájem o studium, musí do 3 pracovních dní od převzetí dopisu se sdělením o nepřijetí na obor podat odvolání proti nepřijetí. Pokyny a vzor najdete na této stránce níže.

 

Další informace o přijímacích zkouškách:

Zakladni-udaje-o-prijimacich-zkouskach-2019

Terminy-a-organizace-zkousek2019

Přijímačky_otázky_a_odpovědi_2019

Nabizime-zasilani-informaci-1

Přikládáme také vzor vyplnění přihlášky na SŠ. K vyplňování Vám poslouží tyto informace:

Prihlaska_SS_2019

Prihlaska_SS_VZOR

Všem nepřijatým uchazečům doporučujeme odvolat se proti rozhodnutí o nepřijetí. Po vypršení termínu pro podávání zápisových lístků budeme provádět opravná rozhodnutí a budeme měnit nepřijetí na přijetí.
Odhadujeme posuny v tabulkách o dalších cca 40 míst v čtyřletém studiu, a o asi 10 -15 míst v tabulce osmiletého studia. Informace o odvolání se proti nepřijetí uvádíme níže.

Zápisové lístky a jejich použití

Odvolání proti nepřijetí

Pro zájemce o nabízené studijní obory jsme připravili informační videa, ze kterých budete moci získat podrobnější informace o studiu na naší škole, o vyučovaných předmětech i o aktivitách, které studium doprovází. Videa můžete spustit z níže uvedených odkazů:

Videoprezentace čtyřletého studia

videoprezentace osmiletého studia

(Obě propagační videa pro školu natočil Sunday film. Za realizaci děkujeme absolventu naší školy, Petru Nedělníkovi)

 

Přijímací zkoušky 2019

Důležitá čísla z přijímaček uskutečněných v roce 2019:
V osmiletém studiu bylo podáno 112 přihlášek, poslední přijatý uchazeč byl uchazeč, který získal 20 bodů (=40%) v testu z českého jazyka a 22 bodů (=44%) v testu matematiky. Ze 100 možných získal 42 bodů.
Ve čtyřletém studiu bylo podáno 150 přihlášek, nejméně úspěšný přijatý uchazeč byl uchazeč, který získal 21 bodů z Čj (42%) a 19 bodů z M (38%), testy napsal v součtu na 40% bodů.

7 komentářů

 1. Špániková

  Dobrý den, na stránkách Vaší školy jsem nenašla přihlášku na víceleté gymnázium. Je možné si ji někde stáhnout?
  Děkuji Špániková

  • Milan Maceček

   Dobrý den i Vám,
   přihláška pro čtyřleté i osmileté studium je letos stejná, použijte formulář přihlášky vyvěšený na našich stránkách. S pozdravem Milan Maceček

 2. Kocůrková

  Dobrý den. Mohla bych se zeptat, jak je to s těmi body za soutěže? Do kdy se můžou výpisy o umístění nosit? Na naši škole to učitelé nějak nedělali a už v prvním pololetí jsem nějaké soutěže absolvovala, takže by mi potvrzení o úspěšném umístění dodatečně vypsali. Děkuji K.

  • Milan Maceček

   Diplomy z umístění v soutěžích je možné nosit kdykoliv, naposledy je možné doložit umístění v soutěžích v den konání přijímacích testů. Jestliže uchazeč nemá diplom, umístění může potvrdit i základní škola na přihlášce v textu, který vepíše vedle známek do kolonky „Jiná sdělení dokládající charakter a výsledky žáka“.

 3. Monika Hejlová

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zda se u Vás budou konat přijímačky na nečisto? Nedávno jsem mluvila po telefonu s paní a bylo mi řečeno,že si mám napsat na Váš mail. Moc děkuji za odpověď.S pozdravem Hejlová

  • Milan Maceček

   Dobrý den,
   přihlaste se na mailu uchazec@email.cz
   Další pokyny najdete v textu stránky (aktualizováno 21. 2. 2019).

 4. Pavelka Ondřej

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se přijatí žáci rozdělí do tříd? Jestli žáci pocházející ze stejné školy budou spíše pohromadě nebo ne?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *