Organizace přijímacích zkoušek

Přijímací zkoušky 2020

Přijímací zkoušky do osmiletého i čtyřletého studia organizujeme v dubnu 2020.

Přijmeme 3 třídy žáků z devátých tříd ZŠ a 1 třídu žáků z pátých tříd ZŠ. Přijímací zkoušky budou organizovány podle kritérií, která budou zveřejněna na konci ledna 2020.

Ve středu 29. 1. 2020 organizujeme Den otevřených dveří (12:30 – 17:00 hod). V infocentru se budete moci dozvědět podrobnosti o přijímacích zkouškách. Připravení studentští průvodci provedou uchazeče i rodiče po škole a povykládají návštěvníkům o studiu na gymnáziu. Příchozí budou moci shlédnout prezentace aktivit školy. Rodiče mají možnost besedovat u kávy či čaje s ředitelem školy o přijímacích zkouškách a studiu na gymnáziu. Besedy se konají dvě, od 15:30 hodin pro rodiče žáků z 9. tříd ZŠ, od 17:00 hodin pro rodiče žáků z pátých tříd ZŠ.
Na dni otevřených dveří se zájemci dozví podrobnosti o připravovaných cvičných přijímacích testech, které plánujeme konat v březnu (jen pro uchazeče z devátých tříd).

Všem zájemcům o studium na Gymnáziu, Šumperk nabízíme možnost komunikace se školou prostřednictvím mailové adresy  uchazec@gymspk.cz  .  Projevíte-li zájem, naše škola Vám bude posílat průběžné informace o plánovaných dnech otevřených dveří, informace o cvičných přijímacích testech i pokyny a termíny vztahující se k přijímačkám samotným. Máte-li o tyto služby zájem, stačí poslat krátký mail na výše uvedenou mailovou adresu a uvést v něm své jméno/jméno uchazeče a typ studia, o který máte zájem (čtyřleté či osmileté studium). Zařadíme Vás do databáze, na niž budeme informace zasílat.

Přijímání uchazečů se bude řídit pravidly uvedenými v Kritériích pro přijímání uchazečů. S dokumenty se můžete seznámit zde:

Kriteria_G4_2020

Kriteria_G8_2020

Body za soutěže budou přidělovány pomocí tabulky a stanovených kritérií pouze za soutěže jmenované v dokumentu a pouze za úspěchy dosažené na 1. až 3. místě v okresních a vyšších kolech těchto soutěží. Body za soutěže udělíme tehdy, když uchazeč k přihlášce připojí doklady o umístění v soutěžích (diplomy, výsledkové listiny ap.). Loňská kritéria si můžete prohlédnout zde:    Soutěže_kriteria2020

Výsledky přijímacích zkoušek na Gymnázium, Šumperk, Masarykovo náměstí 8, 1. kolo
Loňské výsledkové listiny si můžete si můžete prohlédnout zde. Na konci dubna 2020 budou obdobným způsobem zveřejněny listiny s výsledky uchazečů, kteří se zůčastní přijímacích testů. Uchazeči jsou rozlišeni anonymními kódy, které jsou jim přiděleny po přihlášení se ke zkouškám..

Čtyřleté gymnázium_2019_výsledky zkoušek

Osmileté gymnázium_2019_Výsledky zkoušek

Další podrobnosti o přijímacím řízení se můžete dočíst v následujících dokumentech. Některé odkazy nesou index 2019, což znamená, že jsou převzaty z loňského roku. Pro přijímačky v roce 2020 budeme tyto dokumenty postupně upravovat podle ministerstvem aktualizovaných pokynů.

Další informace o přijímacích zkouškách:

Základní údaje o přijímačkách vr 2020

Terminy-a-organizace-zkousek2020

Přijímačky_otázky_a_odpovědi_2020

Nabizime-zasilani-informaci-1

Přikládáme také vzor vyplnění přihlášky na SŠ. K vyplňování Vám poslouží tyto informace:

Prihlaska_SS_2020_denni

Prihlaska_SS_VZOR

Zápisové lístky a jejich použití

Odvolání proti nepřijetí

Pro zájemce o nabízené studijní obory jsme připravili informační videa, ze kterých budete moci získat podrobnější informace o studiu na naší škole, o vyučovaných předmětech i o aktivitách, které studium doprovází. Videa můžete spustit z níže uvedených odkazů:

Videoprezentace čtyřletého studia

videoprezentace osmiletého studia

(Obě propagační videa pro školu natočil Sunday film. Za realizaci děkujeme absolventu naší školy, Petru Nedělníkovi)

 

Přijímací zkoušky 2019

Důležitá čísla z přijímaček uskutečněných v roce 2019:
V osmiletém studiu bylo podáno 112 přihlášek, poslední přijatý uchazeč byl uchazeč, který získal 20 bodů (=40%) v testu z českého jazyka a 22 bodů (=44%) v testu matematiky. Ze 100 možných získal 42 bodů.
Ve čtyřletém studiu bylo podáno 150 přihlášek, nejméně úspěšný přijatý uchazeč byl uchazeč, který získal 21 bodů z Čj (42%) a 19 bodů z M (38%), testy napsal v součtu na 40% bodů.

10 komentářů

 1. Špániková

  Dobrý den, na stránkách Vaší školy jsem nenašla přihlášku na víceleté gymnázium. Je možné si ji někde stáhnout?
  Děkuji Špániková

  • Milan Maceček

   Dobrý den i Vám,
   přihláška pro čtyřleté i osmileté studium je letos stejná, použijte formulář přihlášky vyvěšený na našich stránkách. S pozdravem Milan Maceček

 2. Kocůrková

  Dobrý den. Mohla bych se zeptat, jak je to s těmi body za soutěže? Do kdy se můžou výpisy o umístění nosit? Na naši škole to učitelé nějak nedělali a už v prvním pololetí jsem nějaké soutěže absolvovala, takže by mi potvrzení o úspěšném umístění dodatečně vypsali. Děkuji K.

  • Milan Maceček

   Diplomy z umístění v soutěžích je možné nosit kdykoliv, naposledy je možné doložit umístění v soutěžích v den konání přijímacích testů. Jestliže uchazeč nemá diplom, umístění může potvrdit i základní škola na přihlášce v textu, který vepíše vedle známek do kolonky „Jiná sdělení dokládající charakter a výsledky žáka“.

  • Milan Maceček

   Dobrý den,
   body za soutěže (jen 1. až 3. místo v okrese a výš u stanovených soutěží) dáme za soutěže, které uchazeč prokáže až do termínu přijímacích testů. Je tedy možné diplomy doručit ještě v den přijímacích zkoušek v dubnu. M. Maceček

 3. Monika Hejlová

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,zda se u Vás budou konat přijímačky na nečisto? Nedávno jsem mluvila po telefonu s paní a bylo mi řečeno,že si mám napsat na Váš mail. Moc děkuji za odpověď.S pozdravem Hejlová

  • Milan Maceček

   Dobrý den,
   přihlaste se na mailu uchazec@email.cz
   Další pokyny najdete v textu stránky (aktualizováno 21. 2. 2019).

 4. Pavelka Ondřej

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se přijatí žáci rozdělí do tříd? Jestli žáci pocházející ze stejné školy budou spíše pohromadě nebo ne?

 5. Natálie Stejskalová

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda se budou tento rok konat přijímačky nanečisto?

  • Ano, cvičné testy budou

   Dobrý den,
   cvičné přijímací testy budeme organizovat v březnu (jen pro uchazeče o čtyřleté gymnázium).
   M. Maceček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *