Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Dny otevřených dveří 2023/24

Dny otevřených dveří 2023/24

Vytvořeno: -

Určeno uchazečům o studium  na naší škole

V úterý 7. listopadu 2023 na Gymnáziu, Šumperk proběhl Den otevřených dveří. Tento den proběhla také Výstava středních škol Olomouckého kraje – Scholaris 2023. V tělocvičně gymnázia se představilo 38 krajských středních škol a mnoho desítek jejich studijních oborů. Rodiče i uchazeči ze základních škol měli ideální příležitost informovat se o možnostech studia na různých školách, což každému může pomoci v rozhodování, které dvě/tři školy vybrat na přihlášku.

Akci Scholaris 2023 organizoval Olomoucký kraj ve spolupráci se Schola Servis s.r.o. Prostějov, naše škola poskytla servis a prostory pro akci.


Ti, kdo se z různých důvodů  Dne otevřených dveří Gymnázia Šumperk nemohli zúčastnit, mohou využít druhý den otevřených dveří, který konáme v lednu 31. 1. 2024. V tento den bude od 12:00 do 17:00 hodin zpřístupněna škola a jednotlivé předmětové komise připraví prezentace své činnosti, zájemci budou moci získat úplný přehled o aktivitách školy i průběhu studia v obou oborech. V lednu také připravíme besedy o přijímacím řízení pro rodiče (zejména informace o změnách, nastanou-li).

Krátce se chci vyjádřit také k chystaným změnám v přijímání uchazečů na střední školy. Ve chvíli, kdy píšu tuto zprávu o výstavě Scholaris jsou již známé obrysy chystané legislativy, doposud však zákon a návazné vyhlášky nejsou schválené a účinné. Proto budeme o chystaných změnách v přijímacím řízení informovat veřejnost pouze nezávazně. Současně jsme však připraveni organizovat přijímací zkoušky stejným způsobem jako v loňském roce. Rozhodnutí o formě konání přijímacích zkoušek proběhne na konci listopadu.

Gymnázium nabízí také službu zasílání informací pro zaregistrované zájemce o přijímací zkoušky.
Registrovaným žákům a rodičům budeme vždy s týdenním předstihem zasílat informační maily s pozvánkou na Den otevřených dveří, informace k podávání přihlášek, informace a přihlášky na cvičné přijímací zkoušky, které budeme opět organizovat, informace o termínech a přípravě na ostré přijímačky a konečně také informace o procesech spojených s přijímacím řízením na střední školy. Pokud bude schválená změna konání přijímaček, o všech důležitých věcech a termínech Vás budeme rovněž informovat.

Registrace k zasílání informačních mailů je jednoduchá.
Na mailovou adresu   uchazec@gymspk.cz   zašlete krátkou zprávu, např.
Mám zájem dostávat informace z gymnázia, Šumperk k přijímacím zkouškám do čtyřletého (nebo osmiletého – pozn. vyberte) studia.“
Informace začnou chodit od prosince 2024 na mail, ze kterého jste zprávu poslali.

Těšíme se na spolupráci!
Na závěr to nejdůležitější: Druhý Den otevřených dveří gymnázia proběhne 31.1.2024 od 12:00 do 17:00 hodin.

Milan Maceček

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *