Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Slideshow » Věnujme vzpomínku…

Věnujme vzpomínku…

Vytvořeno: -

Všem učitelům, absolventům naší školy i široké gymnazijní rodině s lítostí oznamujeme, že naše řady navždy opustil dlouholetý učitel Gymnázia Šumperk, středoškolský profesor pan Jiří Spáčil. Budeme na něj vzpomínat jako na kolegu, který vždy patřil k oporám pedagogického sboru. My, kteří jsme s ním sdíleli kabinet, si na něj pamatujeme také jako na skvělého kolegu, který nezkazil žádnou legraci. Vyučoval biologii a zejména jeho oblíbenou chemii, v níž platil za výborného odborníka ale i žáky často zmiňovaného přísného učitele.

Poslední rozloučení s panem Jiřím Spáčilem proběhne v úzkém kruhu rodiny ve středu 27. 7. 2022.

Prosím všechny, kteří Jirku Spáčila znali, aby mu věnovali tichou vzpomínku.  Milan Maceček

RNDr. Jiří Spáčil působil na Gymnáziu Šumperk v letech 1965 až 1988, poté znovu od roku 1993 do roku 2005. Vyučoval předmětům biologie a chemie, 4 roky také působil ve funkci zástupce ředitele školy.

Komentáře

  1. Jindřich Mitter napsal:

    Můj nejoblíbenější učitel. Vynikající odborník, přísný hodně mě naučil. Patřil k nejinteligentnějším učitelům na Gymnáziu. Antikomunista, smysl pro humor, měl u žáků velký respekt. Všichni se ho dost báli. Já ne , chemii jsem uměl a měl jsem ho rád. Nějak jsme si rozuměli. Byl jsem jako puberťák mírně drzý, ale on to bral, měl pochopení, když jsem ovládal látku, neměl jsem s ním problém. Vzpomínám na něj velmi rád.
    ing. Jindřich Mitter absolvent Gymnázia Špk 1971-75.

  2. MVDr. Jakub Šmíd, absolvent 2005 napsal:

    Chemie na gymnáziu pro nás byla diky němu obávaným předmětem. Jeho legendárních “kiksů” mi pár narozdával.
    Nicméně na něj vzpomínám v dobrém. Jako na přísného učitele, velice silného ve své odbornosti a s velkou autoritou u studentů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.