Přejdi na obsah
Gymspk » Studium » Předměty » Jazyky » Ruský jazyk

Ruský jazyk

Ruština je stejně jako čeština slovanský jazyk, proto je její studium snadnější v porovnání s jinými cizími jazyky. Ve světě je zhruba 166 milionů rodilých mluvčích, kteří jsou na seznamu osmi nejrozšířenějších jazyků na světě. S ruštinou se domluvíte a s ruštinou se rozhodně neztratíte!

UČEBNICE

Snova Klass! 1 (Nakladatelství Klett)
Snova Klass! 2
Klass!

TÝDENNÍ HODINOVÁ DOTACE

 1. ročník2. ročník3. ročník4. ročník
Ruština3433
Volitelný Seminář z RJ2  2

VYUČUJÍCÍ:

Mgr. Hana Polišenská
Mgr. Jana Šrámková

VRÁMCI VÝUKY RUŠTINY se naši studenti mohou zapojit do:

  • Konverzační soutěže

Vítězové našich školních kol každoročně dosahují vynikajících výsledků a předních umístění v krajských i celostátních kolech.

  • Exkurze do RSVK v Praze

 Naši studenti se zde mají možnost seznámit s možností dalšího studia ruštiny, získat informace o přípravných kurzech a složení Mezinárodní zkoušky TRFL/TRKI z RJ a absolvovat vyučovací hodiny rodilými mluvčími.

  • „Poznej „Rusko“

Republiková korespondenční soutěž pořádaná ve spolupráci s Ruským velvyslanectvím v Praze, ve které jsou naši studenti každý rok vyhodnoceni mezi nejlepšími.

Vítězové a úspěšní řešitelé jsou pravidelně zváni na slavnostní vyhodnocení a předání cen do reprezentačních prostor Ruského velvyslanectví v Praze, kde ceny předává samotný velvyslanec.

Maturita

Ruština úroveň B1

Další studium ruštiny

Naši absolventi ruštiny využívají možnosti pokračovat ve studiu na vysoké školy v oborech: Ruská filologie, Ruská filologie se specializací na překladatelskou a hospodářskou praxi, Učitelství ruského jazyka.