Aktivity, Aktivity - Německý jazyk, Slideshow

Adventní Vídeň

V pátek 6.12. jsme podnikli tradiční zájezd do předvánoční Vídně. Začalo to chumelenicí v Šumperku před šestou hodinou ranní a skončilo za stejného počasí o půl jedenácté večer. Naštěstí k nám bylo počasí ve Vídni milosrdnější a my jsme se mohli kochat pohledem na památky osvícené sluncem.

Autobus nás nejprve vyložil u překrásného Schönbrunnu a poté jsme pokračovali do svátečně vyzdobeného centra města. Procházeli jsme se po Ringstraße kolem historických budov parlamentu, radnice obklopené nejslavnějším vídeňským vánočním trhem

Christkindlmarkt, divadla Burgtheater a pokračovali do areálu Hofburgu, kde se nacházel náš hlavní cíl, Schatzkammer. Zde jsou shromážděny jedinečné poklady Habsburků, například korunovační klenoty, poklad Řádu zlatého rouna, Burgundský poklad či roh legendárního „jednorožce“(narvalí kel). Po zhlédnutí stovky let starých cenností jsme pokračovali ulicí Am Graben až do samotného srdce města. Zde se naproti modernímu Haashausu tyčí symbol Vídně, slavný gotický chrám Stephansdom.

Po historickém výkladu už všichni uvítali trochu rozptýlení v podobě nákupů či ochutnávání místních specialit. Večer jsme se za svitu měsíce prošli po překrásných vánočních trzích a pak hurá domů! Vídeň nás opět okouzlila, tak snad zase příště – Grüß Gott!

Vídeň 5 Vídeň 4 Vídeň 3 Vídeň 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *