Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » 1.B na 2B

1.B na 2B

Vytvořeno: -

Středy 29.6.2022 využilo 21 „dobrovolníků“ z 1.B na průzkum přírody mezi Bradlem a Brníčkem „po svých“. Bus nás vysadil v Kamenné v 8:25 h.

Po doplnění zásob v místní prodejně jsme se vydali na 1. část = 2,5 km výstup na Bradlo („Moravský Blaník“; 600 m.n.m.).

Mírný deštík byl vítaný, upravil teplotu vzduchu na příjemnou hodnotu.

Viditelnost z vrcholu Bradla byla sice jen průměrná, ale výhled na Hornomoravský úval a na  Nízký Jeseník nechyběl.

Mimochodem: věděli byste, kolikátým pohořím v ČR podle rozlohy Nízký Jeseník je a která největší řeka v něm pramení?

Na studánce Běžínka jsme ochutnali čerstvou pramenitou vodu i borůvky.

Přesun na rozcestí u Cikánského buku se neobešel bez malého zakufrování, ale na červenou značku jsme (se) přece jen vešli.

Tentokrát jsme zvládli třešňovou ochutnávku i odolnost proti slunečním paprskům. Teplota potvrdila předpovídaných 30°C.

Cílem naší cesty byla zřícenina hradu Brníčko.

Z Brníčka jsme stihli bus ve 14:20 h. Všichni náročnou trasu zvládli s přehledem a hlavně bez zranění.

Už od startu jsme hráli „karetní zeměpisně-historickou hru“. Vítězem se po 12 kolech stal Matěj Šíma.

      

Jak nám přálo štěstí, bylo jasné hned po příjezdu do Šumperka. Těsně po něm dorazily silné bouřky i s krupobitím.   (jVo)

komentáře poutníků   :  nejpovedenější komentáře jsou vybarveny (můžeš je překonat !)

: Výlet byl velmi vydařený. Nejvíce se mi líbilo Bradlo, z kterého bylo krásně vidět pohoří Nízký Jeseník. Také jsme navštívili Brníčko, kde jsme chvíli pobyli a dokončili náš celovýletový kvíz. Těším se na další společný výlet. 

: Výlet byl i přes vyšší teploty a občasný déšť vydařený. Moc se mi líbila návštěva zříceniny hradu Brníčko a výhled z Bradla. Kvízové kartičky byly promyšlené, na zabavení našeho mozku top!“

:  Výlet bol super, počasie nám vyšlo nádherne, úspešne sme vyšli na Bradlo odkiaľ sme videli celkom pekné výhľady a našťastie sa tam nikomu nič nestalo. Z Bradla sme sa úspešne presunuli do cieľa-hrad Brníčko aj napriek dočasnej strate červenej značky 🙂 Odtiaľ sme sa už úspešne vrátili do Šumperka, celý deň som si užil, bolo fajn 🙂

: Když jsme dorazili do Kamenné, začalo pršet. Naštěstí to byla pouze přeháňka. Z Bradla byl krásný výhled na okolní obce. U zříceniny hradu Brníčko jsme si dali pauzu, potom jsme šli na autobus a jeli zpátky do Šumperka.

: Výlet BrBr byl i po dvoudenním výletu příjemná vycházka. Trasa byla na pohodu a počasí nám taky vyšlo. Určitě bych si takový výlet ráda zopakovala.

Výlet byl skvělý. Dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí, pokochali jsme se výhledy a k tomu všemu nám přálo i počasí. Určitě nezapomenu na studánku a na její prostě dokonalý název Běžínka. Samotnou cestu bychom si ani tak neužili jako s výletním kvízem. Moc se těším, až další rok zase někam vyrazíme.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *