Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Celostátní kolo Geologické olympiády

Celostátní kolo Geologické olympiády

Vytvořeno: -

Sedmihorky v krásném prostředí Prachovských skal se letos staly dějištěm celostátního kola Geologické olympiády. Naši školu reprezentovali hned dva zástupci. Vítěz krajského kola Filip Vyskočil (G.5) a druhý Aleš Janderka (3.A).

Velice náročnou soutěž (vědomostní test + poznávání minerálů, hornin a zkamenělin) zvládli se ctí, ale na umístění na „bedně“ nedosáhli. Úspěšnější byl tentokrát Aleš, který obsadil 11. místo a Filip za ním zaostal jen o pár bodíků a byl 13. O náročnosti svědčí i fakt, že na určení 45 přírodnin měli 20 minut!

Oběma blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *