Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Vytvořeno: -

Den otevřených dveří školy se uskuteční v úterý 24. ledna 2023. Škola bude pro veřejnost otevřená od 12 do 17 hodin.

Druhý Den otevřených dveří organizujeme 24. 1. 2023 v odpoledních hodinách. Žáci základních škol i rodičovská veřejnost si může školu prohlédnout od 12 do 17 hodin. Připravujeme pro Vás prezentaci nejen prostor školy, ale také její činnosti. Na co se můžete těšit?

Školou Vás budou provázet starší studenti, kteří Vám nejen budou dělat průvodce, ale také mohou informovat o životě ve škole pohledem žáka. Žáci a učitelé připraví jednotlivá stanoviště, na kterých Vám dáme íinformace o studiu na gymnáziu i akcích, které pro žáky organizujeme. Připraveno bude

–     informační centrum, zástupce vedené školy poskytne obecné informace o studiu na gymnáziu
–     dozvíte se vše o přijímacích zkouškách
–    ředitel školy organizuje dvě besedy určené rodičům uchazečů

od 16:00 hod pro rodiče uchazečů o čtyřletý studijní obor
od 17:00 pro rodiče uchazečů o osmiletý studijní obor

(probereme výhody a nevýhody studia osmiletého gymnázia, šance na přijetí, cvičné přijímačky, administrativní obtíže s přijímačkami spojené, jak zvýšit šance na přijetí ap.)

–     jednotlivé předmětové komise představí svou činnost (např. prezentace vyučovaných cizích jazyků, sportovní utkání v tělocvičně, možnost vyzkoušet si chemické pokusy v laboratoři, hudební produkce v hudebně, prezentace 3D tisku, informace o výuce programování, Bi a Ch laboratorních prací, ukázky virtuální reality, prohlídky knihovny a dalších místností)

–    dále představíme školní i mimoškolní akce doprovázející výuku, zahraniční družební partnery, program Erasmus+, kurzy a exkurze

Vedení školy srdečně zve všechny zájemce k návštěvě školy. M. Maceček

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *