Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Erasmus a splněný sen

Erasmus a splněný sen

Vytvořeno: -

Slyšeli jste někdy o ostrově Lindau? Já ano. Poprvé jsem se o něm dočetla v jedné staré učebnici němčiny a popis krás městečka i okolní krajiny byl tak přesvědčivý, že jsem o jeho návštěvě snila mnoho let. 

Nakonec se mi ho podařilo poznat díky programu Erasmus. Lindau je skutečně malý ostrůvek v Bodamském jezeře, ležící nedaleko hranic s Rakouskem a Švýcarskem. Symbolem města je socha lva a maják, mezi nimi musí proplout všechny lodě směřující do Lindau.S německou pevninou je ostrov spojen dvěma mosty. Já zvolila pro příjezd ten železniční, protože jsem cestovala ekologicky, tedy vlakem. Dlouhých dvanáct hodin cesty mi vynahradily nádherné výhledy na Alpy a horská městečka.

Miniaturní velikost historického ostrovního města byla velkou výhodou. Za dvě minuty ve škole, na nádraží, v malebném přístavu a obchody hned za rohem.

Mezinárodní jazyková škola Dialoge sídlí přímo v historické nádražní budově a navštěvují ji lidé z celého světa. Se mnou chodili do skupiny C1 studenti z Číny, Itálie, Francie, Británie a Holandska. Někteří z nich tu pobývali i osm týdnů, já pouze dva, od 28.srpna do 10.září. Součástí programu pro učitele byly i odpolední metodické kurzy.

Poté, co jsem zjistila, že moji spolužáci už výlety buď podnikli, nebo jsou příliš líní, rozhodla jsem se neztrácet čas a začala podnikat výlety na vlastní pěst. 

Cestovala jsem občas velmi dobrodružně vlaky, autobusy i lodí. Nejdříve směr Německo – do Kostnice, Meersburgu a Ravensburgu a pak na rakouskou stranu – do největších měst Vorarlberska Bregenze, Feldkirchu a Dornbirnu.Prohlédla jsem si historická centra, plula lodí na květinový ostrov Mainau, ale také vyjela lanovkou na místní hory a užila si překrásných výhledů. Podnikla jsem i turistický výšlap do kaňonu řeky Aach – opravdu trefný název pro vyjádření jeho krásy! Řeka byla studená, nicméně koupání v Bodamském jezeře při západu slunce jsem si ujít nenechala. Voda měla krásných 23 stupňů, což už místní nepovažovali za dostatečné, ale děvče ze severu bylo spokojené!:)

Můj celkový dojem byl, jak vidíte, veskrze pozitivní. Seznámila jsem se ve škole a na cestách s mnoha zajímavými lidmi, rozšířila si slovní zásobu a získala nezapomenutelné zážitky. Děkuji Erasmu za tuto šanci a těším se na další.

Program Erasmus+ je spolufinancován Evropskou unií.

Daniel Tesařová

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *