Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Exchange s Niftarlake College Maarssen – ve znamení Erasmu a hlavně 20!

Exchange s Niftarlake College Maarssen – ve znamení Erasmu a hlavně 20!

Vytvořeno: -
  1. a 22. týden roku 2023 (znamená to vlastně týden na přelomu února a března a potom týden na přelomu května a června – čísla týdnů používají naši kolegové z Niftarlake College vždy, když akci plánujeme) byl pro 20 studentů naší školy a 20 studentů partnerské školy Niftarlake College v Maarssenu měsícem zásadním. Po několika týdnech příprav a konverzací omezených online prostorem, a navíc po čtyřleté pauze, jsme konečně výměnu uskutečnili! Již po dvacáté! V Maarssenu jsme navšítili Utrecht, Amsterdam a Haag, hodně jsme jezdili na kolech – a to i v počasí, kdy by ani pěšky psa nevyhnal :), proběhla účast ve výuce, bowling, bruslení a mnoho dalšího. Během našeho pobytu studenti pracovali na projektu “Life in The Netherlands and The Czech Republic – what is the same and what is different”. E-book, který z tohoto projektu vznikl, si můžete prohlédnout tady.

Minulý týden v pondělí jste se s našimi partnery z Holandska mohli potkat i v naší škole. Nebylo těžké si jich všimnout – je jich plno všude, kam přijdou 🙂

A co jsme celý týden vlastně dělali?

Potkali jsme se v Praze a prošli Národní muzeum. 

Navštívili školu, radnici, hráli discgolf. 

Byli na Dolní Moravě, kde jsme absolvovali, co se dalo. 

Projeli úsek Postřelmov-Mohelnice na raftech a spali v kempu.

Grilovali na kuželně na Tyršově stadionu.

Je toho jen 5 řádků, ale zážitků se v nich skrývá nepočítaně! Možná už vám o tom vaši spolužáci něco vyprávěli 🙂

Díky všem, kdo do tohoto projektu vložili svou energii – účastníkům, jejich rodičům a kamarádům, učitelům, kteří měli Holanďany ve výuce, panu řediteli za podporu, paním kuchařkám za maso na grilování, Ondrovi a Petře Jelínkové za práci na administraci Erasmu…

Nezapomeňte, že příští rok jedeme znovu! Hlídejte email a až se objeví výzva,  určitě se přihlaste!

Pp

Komentáře

  1. Eva Pálka napsal:

    Protože jsem se v G-knihovně po očku seznámila s Iris = Duhou (já vím, jak se řekne „duha“ anglicky, ale nevím, jak se píše, proto nenapíši; stydím se!)… A také s Florou (tak nějak mi zněla), což je pro mě nejnej kamarádka… A co je psáno jako REPORT z různých zážitečkovostí, to je mi příjemné!

    Salveeatis valeatisque = buďte zdravé a zaujaté pro měsíc tento…

    aveeva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *