Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Exkurze 2.C do Národního …

Exkurze 2.C do Národního …

Vytvořeno: -

Den před výročím Sametové revoluce navštívili studenti 2.C Prahu. Cílem byly naše klenoty Národní muzeum a Národní divadlo.

V Národním muzeu jsme se zaměřili na přírodovědnou expozici s názvem Zázraky evoluce. Po náročném restaurování je k vidění jeden ze symbolů – kostra plejtváka myšoka, která společně s 1 500 dalšími exponáty vytváří jednu z nejmodernějších přírodovědeckých expozic. Zvířata jsou zde představena v jejich přirozeném prostředí a pohybu, jedinečné a vzácné exponáty doplňují zbrusu nové modely zvířat včetně žraloka bílého, plejtváka malého nebo největšího modelu krakatice obrovské na světě, který má na délku 17 metrů. Ve druhém ročníku je právě toto téma náplní učiva biologie. Teď se to studentům bude učit lehčeji :).

Neméně zajímavé byly i další expozice např. Okna do pravěku, Sály minerálů. Následujícímu dni byla tematicky nejblíže expozice v Nové budově (bývalé Federální shromáždění ČSSR/ po revoluci sídlo Rádia Svobodná Evropa) Dějiny 20.století. Zážitkem byla určitě i vyhlídka z prosklené kopule se skleněnou podlahou.

Naše exkurze pokračovala přes Václavské náměstí a Národní třídu k Národnímu divadlu. Tady nás čekala prohlídka historické budovy od „sklepa“ se základními kameny po střechu se zamlženou vyhlídkou na Vltavu a Pražský hrad. V interiérech na nás dýchla historie a noblesa.

Za spolupráci a doprovod děkuji kolegyni Lence Mutinové.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *