Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Fyziklání 2022

Fyziklání 2022

Vytvořeno: -

Dne 11.2.2022 se náš tým „DOVJ²=1“ (David Staněk, Ondřej Hrubý, Veronika Kindlová, Jan Mazák, Jáchym Seidenglanz) zúčastnil soutěže v řešení fyzikálních úloh Fyziklání 2022. Soutěž pořádají převážně studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, kteří jsou sdruženi ve studentské skupině FYKOS (Fyzikální korespondenční seminář).
Místo konání bylo v jednacím prostoru PVA EXPO PRAHA, kde měl každý tým předem dané své místo. Začátek této mezinárodní soutěže se odstartoval a my mohli otevřít obálku s prvními sedmi příklady. Vypočítali jsme pár příkladů, ale asi po hodině (celá soutěž trvala 3 hodiny) jsme se zasekli. Za každý správně vyřešený příklad se dostával další, ale my nemohli přijít na řešení ani jednoho příkladu, který jsme měli právě na výběr. Po nějaké době se nám naštěstí rozsvítilo, začali jsme spolupracovat a opět jsme nasedli na vlnu. Tentokrát jsme se na ní skouzli rychleji než na začátku a do konce soutěže jsme toho ještě dost spočítali.
Konkurence byla ovšem veliká a první místa byla obsazena. My se však řídíme heslem: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“ V nejvyšší kategorii A jsme obsadili 44. místo z 65 týmů, v celkovém pořadí jsme mezi 165 skončili 75.

Veronika Kindlová, 4.A

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *