Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Je za námi okresní a krajské kolo soutěže v AJ

Je za námi okresní a krajské kolo soutěže v AJ

Vytvořeno: -

V úterý 14.3. proběhlo okresní kolo soutěže v angličtině. Za naši školu nastoupili 3 soutěžící, kteří postoupili z kola školního. Nejlépe se dařilo Tereze Vavříkové (G.5). Terka obsadila třetí místo a za naši školu se tedy vydala i do kola krajského. Krajské kolo proběhlo již tradičně v Olomouci na Gymnáziu Hejčín. Jako jedna z nejmladších (možná i nejmladší – to nevíme jistě :)) podala Terka skvělý výkon a nijak si se staršími zkušenými borci nezadala. Poslechovou část měla dokonce na 100%!

Zdálo se, že porotci měli spoustu práce s určením pořadí jednotlivých soutěžících. Jak jsme se od nich  dozvěděli při vyhlašování, úroveň angličtiny u účastníků podobných soutěží stále roste a zároveň se i hodně vyrovnává.

Pro představu přikládáme seznam témat k ústní části, ať víte, že jednoduché to tak úplně nebylo – soutěžící hovořili bez přípravy:

Tematické okruhy:

Generation Gap
Future Plans
Environment
Hot Moral Issues (drugs, racism, minorities, abortion, etc.)
Healthy Lifestyle
Media

Pro naši školou je výhodou, že Terka má možnost se do soutěže ještě dvakrát přihlásit v dalších letech. Doufejme, že tuto možnost využije i Sofie Prchalová a Kryštof Mrázek, kteří tentokrát sice z okresního kola nepostoupili, jsou však i do budoucna našimi želízky v ohni.

Thanks and good luck!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *