Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Krajské kolo Biologické olympiády kategorie „A“ a „B“ skončilo velmi úspěšně!

Krajské kolo Biologické olympiády kategorie „A“ a „B“ skončilo velmi úspěšně!

Vytvořeno: -

V letošním jubilejním 55. ročníku Biologické olympiády se našim biologům nadmíru dařilo. Již fakt, že pozvánku do krajského kola dostalo místo čtyř hned deset našich zástupců, byl velmi dobrý počin, ale celkové výsledky ještě předčily očekávání.

Do krajského kola, které se samozřejmě konalo distančně a skládalo se z testu všeobecných biologických znalostí, tří teoretických úloh a těžké poznávačky rostlin a živočichů, postoupilo 30 nejlepších biologů z olomouckých středních škol dle bodového zisku.

V kategorii „B“ (první a druhé ročníky SŠ) zvítězila Lenka Šimová (G6) a druhé místo, pouze s půlbodovou ztrátou, obsadil Aleš Janderka (2.A). Výborná umístění dosáhl Václav Beneš (1.B), který skončil na sedmém místě a velmi pěkné je i 14. místo Jany Žalio (G6).

V kategorii „A“ (třetí a čtvrté ročníky SŠ) jsme měli hned šestici zástupců. Nejlépe si vedl Vojtěch Vyskočil (3.A), který se umístil čtvrtý a Martina Krejčí, která jako poslední úspěšná řešitelka skončila na šestém místě.

Neztratili se ovšem ani další naši zástupci, protože Ondřej Hrubý (3.A) obsadil 8. místo, Vojtěch Matyáš (G7) skončil čtrnáctý, Adam Kašpar (G7) dvacátý a Jáchym Saideglanz (3.B) dvaadvacátý, což jsou vzhledem ke konkurenci maturantů velmi dobré výsledky.

Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Za komisi biologie

Petr Opekar

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *