Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Máme talentované žáky

Máme talentované žáky

Vytvořeno: -

V pondělí 11. října se v sále budovy RAO konalo slavnostní vyhodnocení soutěže Talent Olomouckého kraje. Tento dotační program Olomouckého kraje si klade za cíl zviditelnit a ocenit největší talenty z řad žáků základních a středních škol. Výsledky jsou vyhlašovány v 5 kategoriích. Je skvělé, že výraznou stopu v letošním vyhlašování zanechali i žáci Gymnázia, Šumperk. Hned šestice našich studentů si odnesla diplom i finanční ocenění za výsledky v soutěžích. Dva žáci byli oceněni v kategorii základní školy a nižší stupeň gymnázií v přírodovědné oblasti. Ve stejné oblasti byli oceněni i dva žáci střední školy. Dva naši studenti byli vybráni mezi nejlepší také ve sportovní oblasti opět v kategorii středních škol. Kromě toho získala ocenění i naše škola, a to za úspěchy v oblasti přírodních věd (na druhém místě za Gymnáziem, Hejčín). Ocenění získali:

Filip Vyskočil – 3. místo v I. kategorii – přírodní vědy, za biologické soutěře
Pavla Šimová – 2. místo v I. kategorii – přírodní vědy, za mezinárodní kolo zeměpisné olympiády
Vojtěch Vyskočil – dělené 3. místo ve II. kategorii – přírodní vědy, za biologické soutěže
Aleš Janderka – dělené 3. místo ve II. kategorii – přírodní vědy, za vítězství v SOČ
Karel Rašner – 4. místo ve II. kategorii – sportovní kategorie, za 1. místo na Mistovství ČR 2021 mužů do 23 let, kanoistika C1
Iva Gieselová – 2. místo ve II. kategorii – sportovní kategorie, za úspěchy na MČR a ME v běhu na středních tratích

Všem oceněným gratulujeme, děkujeme za vynikající reprezentaci školy a přejema další úspěchy v příštích letech. Věřím, že budou příkladem i pro další žáky Gymnázia, Šumperk.