Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » N-trophy

N-trophy

Vytvořeno: -

N-trophy je soutěž tříčlenných týmů středoškolských studentů z České a Slovenské republiky.

Soutěžními obory jsou biologie, fyzika, chemie a logika.

Loga soutěžních disciplin

Týmy plní rozmanité úkoly, jejichž společným jmenovatelem je experiment a výzkum. Hodnocenou součástí soutěže je také prezentace vlastních výsledků a řešení. Tato soutěž není našim studentům neznámá a již v minulých letech sestavili velmi úspěšný tým, který se umístil mezi nejlepšími.

Do letošní online verze soutěže se přihlásil opět tým našeho gymnázia, ve složení Dorota Mrázková G.7, Lenka Šimová G.6 a Pavla Šimová G.4. Děvčata, soutěžící pod názvem Sněhurka a dva trpaslíci, úspěšně prošli kvalifikačním kolem a probojovala se mezi 73 družstvy do finále patnácti nejlepších.

Online finále se konalo 20. – 21. března 2021 a děvčata v něm získala krásné a obdivuhodné třetí místo (od druhého místa je dělily pouhé tři body). Srdečně gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Nyní slovo nejpovolanějších, slovo úspěšného týmu:

“N-trophy je soutěž tříčlenných týmů v oborech biologie, chemie, fyzika a logika. Testuje žáky v tom, co opravdu dokážou. Nikoliv jen, co se umí naučit zpaměti. Proto je společným jmenovatelem všech úloh experiment a výzkum.”

Letos jsme založily “géčkařský” tým jménem Sněhurka a dva trpaslíci ve složení: Dorota Mrázková (G.7), Lenka Šimová (G.6) a Pavla Šimová (G.4). Přes kvalifikaci, které se zúčastnilo 73 týmů, jsme se probojovaly do finále 15 nejlepších.

Finále se konalo 20 – 21. 3. distančně, přesto bylo  opravdu akční a za celý víkend jsme se pořádně zapotily. Pomocí virtuální mapy jsme procházely Brnem a řešily netradiční experimentální úlohy, ale také vyšetřovaly vraždu!

Ze všech týmů z celé České a Slovenské republiky jsme se umístily na třetím místě. Celou soutěž jsme si náramně užily, získaly mnoho zkušeností a navíc vyhrály super ceny. Doporučujeme všem, stojí to za to!

Dorota Mrázková, Lenka Šimová, Pavla Šimová

Více informací na Facebooku.

Výsledná tabulka 1. až 3. místo

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *