Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Národní kolo Chemické olympiády v Praze

Národní kolo Chemické olympiády v Praze

Vytvořeno: -

V týdnu od pondělí 30. ledna do čtvrtka 2. února 2023 proběhlo, na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze, národní kolo Chemické olympiády kategorií A a E. Nejvyššího kola soutěže se zúčastnilo celkem 60 nadšených chemiků a díky hostujícím soutěžícím ze Slovenska měla akce dokonce mezinárodní charakter. Naši školu reprezentoval Aleš Janderka ze třídy 4.A.

Hlavním bodem programu byl teoretický test a praxe v laboratoři, kde si účastníci vyzkoušeli jodometrické stanovení a syntézu benzidinu s analýzou pomocí TCL destiček. Velmi  zajímavý byl také doprovodný program. Účastnící dostali šanci nahlédnout do laboratoří Národního technického muzea, a také prohlédnout si jednu z největších geologických a petrologických sbírek v ČR přímo na katedře VŠCHT.

I když se Aleš v soutěži neumístil, děkujeme mu za reprezentaci v této nejobtížnější kategorii a přejeme hodně štěstí v dalším studiu.

A my doufáme, že se najdou další „chemičtí nadšenci“, kteří budou Aleše následovat, protože dostat se do národního kola není vůbec jednoduché.

Mgr. Michal Bezděk

Národní kolo ChO - teoretická část

Národní kolo ChO Praha

Národní kolo ChO Praha

Národní kolo ChO Praha

NK ChO - společné foto účastníků

Účastníci národního kola ChO kategorie A a E 2023

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *