Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » OHNIVÝ KŘEST

OHNIVÝ KŘEST

Vytvořeno: -

Dvě naše šachové bojovnice = Valentýna M. Marešová (3.C) a Markéta Nedomová (G.6) = si v sobotu 5. listopadu 2022 na vlastní kůži (nebo spíše na vlastní hlavu) vyzkoušely (jako svou premiéru) jeden z největších šachových turnajů v regionu = 35. ročník MOHELNICE OPEN.

 

Třetí člen výpravy = Tomáš Re (G.4) se hlásil až poslední den (ve čtvrtek 3. 11.), kdy už byla kapacita hracího sálu vyčerpána. Se štěstím se ale do soboty volného místa dočkal, takovou kliku někteří zájemci-opozdilci neměli.

Konečný počet byl rekordních 106 hráčů! Náročný turnaj zvládli pořadatelé (nachystat hrací sál a pro každého hráče věcnou cenu . . .) a hlavně rozhodčí (hladkým průběhem a dodržením časového programu) na výbornou.

 

A úspěšně si vedly i naše dvě debutantky. Úkol uhrát každá alespoň dva body (což na prvním turnaji nebývá zrovna snadné) zvládly už po pěti respektive sedmi kolech a do finálového kola ještě svá skóre navýšily. Valentýna i Markéta získaly obě po 3 bodech a hlavně představu, jak takový devítikolový maxiturnaj probíhá a co od hráčů vyžaduje.

 

Tomáš se připojil také třemi body. Pokud jim zájem o královskou hru vydrží i nadále, můžeme se na dalších turnajích brzy dočkat zlepšení. Paní Marešové patří velký dík za zajištění dopravy do Mohelnice a zpět. Konto zisků Gymnázia Šumperk ještě navýšila Mgr. Š. Bártová, která se s 5 a ½ bodem stala druhou nejlepší ženou turnaje (vítězka měla také 5 ½ b.).

Podrobné výsledky jsou na     http://chess-results.com/tnr618905.aspx?lan=5&art=4

Devítikolový turnaj švýcarským systémem znamenal náročnou šichtu od 9 do 17 hodin, to dá zabrat i zkušeným hráčům. O to více je třeba ocenit odvahu a vytrvalost všech hráčů naší výpravy. Další turnaj je hlášen na 26. 11. v Lošticích („O pohár krále Tvarůžka“). 10. prosince se hraje  v Koutech nad Desnou  (O losinského kapra).

jVoráč

oHLASY:

Na turnaji panovala příjemná atmosféra, jen občas někteří šachisti trochu znervózňovali, když jim neustále padaly figurky nebo jinak vyrušovali hru. Po dohrání naší partie jsme sledovali ostatní, jak hrají, což bylo zajímavé a místy i velmi zábavné. Ze začátku se mi moc nedařilo a dělala jsem nesmyslné chyby, které mě stály výhru. Ale nakonec mám tři body a jsem za ně ráda. Byla to dobře strávená sobota.

Komentáře

  1. Šárka Bártová napsal:

    Turnaj v Mohelnici se tradičně vyznačuje kromě své dlouholeté historie velmi příjemnou atmosférou a výbornou organizací. Nejinak tomu bylo letos, kdy se zúčastnil rekordní počet hráčů.
    Všichni jsme si dobře zahráli a získali zážitky a nové šachové zkušenosti. Všem mohu tento turnaj pro příští rok jen doporučit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *