Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Po loňském vítězství postupuje naše družstvo opět do Celostátního kola Ekologické olympiády!

Po loňském vítězství postupuje naše družstvo opět do Celostátního kola Ekologické olympiády!

Vytvořeno: -

Vynikajícím úspěchem odstartoval školní rok pro naše biology, kteří se pravidelně účastní a umísťují na předních medailových pozicích v krajských i národních kolech Biologické nebo Geologické olympiády.

V krajském finále 27. ročníku Ekologické olympiády, na téma  „Obnova krajiny“, si náš zkušený tým pod názvem Peregríni vedl skvělým způsobem, obhájil loňské vítězství a kvalifikoval se do Celostátního finále.

Třídenní klání se uskutečnilo ve Středisku ekologické výchovy Švagrov a zúčastnilo se jej 7 družstev ze škol Olomouckého kraje.

Náplní bylo nejen určování rostlin, živočichů a všeobecný test, ale především teoretický úkol, příprava projektu „Obnova konkrétního biotopu pro zvolenou skupinu organismů“. Chlapci si vybrali jako modelový organismus sokola stěhovavého.

Řešení úkolu bylo časově velmi náročné a vyžadovalo velké množství odborných znalostí. Ty se nakonec ukázaly jako klíčové a rozhodly společně s prezentačními schopnostmi jednotlivých týmů o konečném pořadí.

Náš vítězný tým soutěžil ve složení: Vojtěch Vyskočil (4.A), Filip Vyskočil (G5) a Ondřej Hrubý (4.A)

Přejeme chlapcům hodně štěstí v dalších biologických soutěžích, které nás v letošním školním roce ještě čekají.

Vedoucí družstva Petr Opekar

EO-KK-rocnik27-2021-22-vysledkova-listina

Ekologická olympiáda-diplom

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *