Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Poznávací exkurze němčinářů do Vídně

Poznávací exkurze němčinářů do Vídně

Vytvořeno: -

Protože mnozí žáci, kteří se učí jako druhý cizí jazyk němčinu, ještě neznali Vídeň, vydali jsme se 21. 5. 2024 na poznávací exkurzi do hlavního města Rakouska.

S německou sekcí 1.C, G.5 a třídou 3.A a několika zájemci z 3.B jsme prošli kolem nejznámějších budov a řekli si o nich základní historická fakta. Viděli jsme nejvyšší kostel Rakouska, Stephansdom, prošli kolem Císařské kapucínské hrobky, ukázali si, kde sídlí rakouský kancléř a rakouský prezident v rámci komplexu budov Hofburgu.

„Zafušovali“ jsme do řemesla paní učitelky Evy Pálkové a na řadě nápisů jsme si s jejími nejvěrnějšími žáky Tondou, Kubou a Jardou v praxi dokázali, jak je praktické učit se a umět latinu.

U památníku Marie Terezie jsme zazpívali nápěv písničky „Generál Laudon“, který je jako věrný vojevůdce na památníku císařovny.

Následovalo zasloužené volno, při kterém několik zájemců ještě došlo k zrekonstruovanému sídlu Parlamentu.

Na závěr jsme si prošli park u zámku Schönbrunn, který nás ohromil krásou právě kvetoucích růží, a při zpáteční cestě autobusem jsme ještě stihli fandit našim hokejistům.

Velké dík patří pedagogickému doprovodu Vendule Mackové a Pavlovi Kvasnicovi a všem zúčastněným žákyním a žákům. Byli jste úžasní!

Blanka Hrochová

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *