Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Poznávej, bádej a chraň s podporou Olomouckého kraje

Poznávej, bádej a chraň s podporou Olomouckého kraje

Vytvořeno: -

I v těchto nelehkých měsících probíhaly na naší škole různé akce enviromentální výchovy. Bylo jich méně, neboť některé nebylo možné bez žáků zrealizovat. Například odpadl tradiční projektový den pro NG s výrobou ovocného salátu. Některé jsme však stihli a máme z nich velkou radost. Když jsme se v září vrátili do školy a začali využívat školní dvůr pro velké přestávky, nebylo možné si nevšimnout rozkvetlých školních záhonů, které jsme na jaře opět osázeli. Květiny se mísily s dozrávající zeleninou a bylinkami, bujné rostliny dýní s barvícími se plody se staly důstojnou dekorací našeho školního dvora, na němž jinak panuje především asfalt. Pozornému oku neušlo, že nová nádoba na dešťovou vodu je opravdu mistrně napojená na okap díky panu školníkovi. Nové lavičky a stolík se hodily a zase v létě budou hodit při tolik oblíbené výuce na čerstvém vzduchu.  Bylinky i zelenina našly použití ve školní jídelně, pokud tedy bylo zrovna pro koho vařit …

Enviromentální výchova, vzdělávání a osvěta byly na naší škole v projektu Poznávej, bádej a chraň podpořeny částkou 30.000 Kč pro období únor – září 2020 z prostředků Olomouckého kraje. Za podporu Olomouckému kraji velice děkujeme.

Poděkování za práci na záhonech paní učitelce Evě Pálkové, panu školníkoví Vl. Bartošovi  a pracovnicím školní kuchyně.

Mgr. Renata Schubertová

Koordinátor EVVO, Gymnázium Šumperk

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *