Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Průša do škol, zisk 3d tiskárny.

Průša do škol, zisk 3d tiskárny.

Vytvořeno: -

Úspěšný český výrobce 3d tiskáren Josef Průša vytvořil program „Průša pro školy“. Podařilo se nám do tohoto programu zapojit. Poděkování patří především studentům semináře 3d modelování 2020/21, kteří projektu vdechli život, přes obtíže spojené s výukou na dálku. I z tohoto důvodu se projekt trochu „natáhl“, nicméně podařilo se jej dotáhnout do konce. Pro školu jsme tak získali zdarma vrcholný model tiskárny Průša Original Prusa i3 MK3S v hodnotě 19990,- Kč.

A co bylo obsahem projektu?

Tiskli jsme příklady na řezy těles rovinou. Studenti modelovali konkrétní matematické úlohy.

Naše vytištěné 3d modely mohou sloužit jako názorná ukázka pro stereometrii, část matematiky pro kterou je potřeba prostorová představivost. Tato tělesa lze tedy zpětně složit nebo si prohlédnout, jak přesně řez tělesem vypadá.

 

Tiskárna poslouží dalším seminaristům, pro budoucí projekty a návrhy. Pokud bude potřeba vytisknout další modely, nejen do stereometrie, neváhejte se na nás obrátit. Když to bude v silách našich nových seminaristů, jistě vám rádi vyhoví a tělesa vymodelují. Společně je potom vytiskneme.

(V době návratu do školy už byli seminaristé hotovými absolventy, děkuji tedy také statečným figurantkám a figurantům z prvních ročníků, kteří jsou na fotografiích.)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *