Přejdi na obsah
Gymnázium Šumperk » Aktuality » Siláci i silačky ukázali dobrou formu a ovládli okresní kolo!

Siláci i silačky ukázali dobrou formu a ovládli okresní kolo!

Vytvořeno: -

Ve středu 7.12.2022 se v tělocvičně VOŠ a SPŠ Šumperk uskutečnilo okresní kolo dívek a chlapců v silovém čtyřboji. Po přestávce zaviněné Covidem, se opět mohli naši závodníci představit v soutěži, která má u nás na gymnáziu dlouhou a úspěšnou tradici.

Na úvod je nutno dodat, že jsme se pokusili sestavit zcela nové týmy v obou kategoriích, ale je docela dobře možné, že jsou mezi Vámi další adepti, kteří by se chtěli této komplexní silové soutěže zúčastnit, nebo třeba jen si tabulkově změřit výkony s našimi nejlepšími závodníky.

Co soutěž obnáší určitě znáte z hodin Tv…. takže popořádku.

Děvčata: šplh na tyči 4,5m , trojskok (trojžabák), hod 3kg míčem vzad přes hlavu a leh-sed opakování po 1.minutu.                                                                                                                                            Chlapci: bench-press se zátěží 75% váhy tělesné hmotnosti, trojskok (trojžabák), shyby na doskočné hrazdě podhmatem a svisy vznesmo nadhmatem.

V kategorii děvčat startovalo 5 týmů a v kategorii chlapců hned týmů 7. Obě družstva si nalosovala poslední pořadí, takže měla přehled o tom, co dokáží jejich soupeři.

Soutěž v kategorii děvčat nebyla sice tak dramatická jako soutěž chlapců, kde byly výkony daleko vyrovnanější, ale mnohem důležitější jsou fakta. Družstvo dívek jasně zvítězilo a mezi prvními sedmi závodnicemi se umístila všechna naše děvčata. Chlapci o pouhý 1 bod porazili favorizované družstvo VOŠ a SPŠ, které patří již léta k republikové špičce.

Věříme, že krajské kolo, které se uskuteční v naší domácí hale (březen 2023), přinese ještě lepší výkony a naši reprezentanti se představí v tom nejlepším světle!

Sestava děvčat:

Emma Suchanová (1.A) – 1. místo v kat. jednotlivců, Adéla Osladilová (G7) – 3. místo, Sára Sikorová (2.A) – 4. místo, Veronika Drápalová (G7) 5. místo a Julie Hvižďová (2.A) – 7. místo.

Sestava chlapců:

Daniel Slavík (3.A) – 1. místo v kat. jednotlivců, David Skýva (2.B) – 4. místo, Vojtěch Klimek (4.A) – 7. místo a Lukáš Blažek (4.C) – 10. místo

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Vedoucí družstev Petr Opekar a Milan Polášek

 

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *